Trwa ładowanie...
doecemk

Tłusty Czwartek, tłuste sprawy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłusty Czwartek, tłuste sprawy
(Jupiterimages)
doecemk

Czy Tłusty Czwartek to najtłustszy dzień w roku? Zdania są podzielone, ale prawda jest tylko jedna. Nie, to nie jest dzień, którego powinien obawiać się nasz organizm - niestety!

Często nie zdajemy sobie sprawy jak paskudnie tłusto jemy na co dzień... Wszystkie obiady przyrządzane na mieście w 5 minut, tłuste sery i do wszystkiego tony majonezu.

W Tłusty... zapychamy się najczęściej kilkoma pączkami, a następnym posiłkiem jest dopiero kolacja. Organizm niestety nie lubi dużych dawek. Woli dostać coś częściej w mniejszych ilościach. Ma czas wtedy na strawienie tego. Niestety mało kto stosuje tę zasadę.

doecemk

Lubimy dobrze zjeść i najlepiej tak, aby po obiadku poczuć, ze brzuch pęka, a oczy same zamykają się. Wydaje się, że Tłusty Czwartek jest od zawsze, i oczywiście wymyślili go nasi rodacy. Jednak historia pączka sięga czasów rzymskich. Właśnie tam ostatnie dni karnawału były czasem zabawy i obfitego jedzenia i picia.

Wszyscy spożywali wtedy bardzo tłuste potrawy, a wśród nich właśnie pączki. W Polsce start kultu pączka można zaliczyć na XIX wiek czytaj dalej...

doecemk

Podziel się opinią

Share

doecemk

doecemk