Trwa ładowanie...
27-10-2008 14:49

Ubranie przesądzi o twoim sukcesie

Ubranie przesądzi o twoim sukcesieŹródło: Jupiterimages
d1xmzbg
d1xmzbg

Powszechnie wiadomo, że w kontaktach międzyludzkich, to właśnie pierwsze parę sekund (tzw. pierwsze wrażenie) przesądza o wzajemnej ocenie i dalszym stosunku dwojga ludzi do siebie.

Wbrew pozorom nie to, co mówimy, ale ogólne wrażenie, jakie sprawiamy swoją osobą wydaje się mieć decydujący wpływ na to, jakie zdanie wyrobi sobie o nas rozmówca. Mówiąc o „pierwszym wrażeniu” mam na myśli tak ton głosu, gestykulację, wyraz twarzy, kontakt wzrokowy, jak i nasz strój... Tak, to jak i w jakim kolorze jesteśmy ubrani, odgrywa bardzo ważną rolę.

Wydaje się, że wszyscy znamy konwenanse dotyczące obowiązującego stroju w pracy. Ale czy na pewno? Czy niejednokrotnie kierujemy się wyłącznie intuicją i wyczuciem wynikającym z doświadczenia? Warto przypomnieć chociażby podstawowe niepisane zasady.

Istnieje parę zasad, o których warto wspomnieć. Nieśmiertelny i najbezpieczniejszy wydaje się być granatowy garnitur i koszula (tylko nie biała! – to nie ślub ani pogrzeb) najlepiej w delikatnym pastelowym odcieniu czytaj więcej...

Zobacz również:

Nagi "nabój dla pokoju"

* Metroseksualny = normany? Metroseksualny = normany?*

* Jak wyglądać z klasą Jak wyglądać z klasą*

d1xmzbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xmzbg