Trwa ładowanie...

Upojeni pupą

Upojeni pupąŹródło: Jupiterimages
d1g5ebx
d1g5ebx

Dlaczego idealna kobieca sylwetka tak silnie przyciąga naszą uwagę? Dlaczego na widok kobiecych kształtów kompletnie tracimy głowę? Zdaniem naukowców dzieje się tak, gdyż takie widoki uaktywniają w naszym mózgu te same obszary, co po spożyciu alkoholu, czy narkotyków.

Zagadnienie to analizowali szczegółowo badacze z Georgia Gwinnett College. W ramach eksperymentu kazali oni grupie mężczyzn oceniać atrakcyjność pup siedmiu różnych kobiet przed i po operacji plastycznej, w czasie której tłuszcz z brzucha przeniesiony został na pośladki i biodra pacjentek.

Okazało się, że na widok pań po zabiegu - a więc tych o bardziej krągłych, kobiecych kształtach - mózgi mężczyzn reagowały zawsze tak samo: aktywowały ośrodki nagrody - te same które uaktywniają się w reakcji na alkohol czy narkotyki.

d1g5ebx

Zdaniem naukowców odkrycie tej reakcji może pomóc wyjaśniać mechanizm uzależnienia od pornografii.

ZOBACZ TAKŻE:

* Lubią szokować! Stawiamy na kulturę Tu nigdy nie opada! * Z drugiej strony - skoro kształtna figura świadczy o dobrym zdrowiu i płodności właścicielki - taka właśnie euforyczna reakcja organizmu może być podświadomym sygnałem do ataku i podboju.

Nas odkrycie naukowców jakoś specjalnie nie zaskoczyło. Już od dawna wiedzieliśmy bowiem, że widokiem pięknej pupy można się upić równie mocno, co markowym trunkiem. W dodatku - w odróżnieniu od alkoholu, czy narkotyków - upojenie wzrokowe jest całkowicie nieszkodliwe, nie powoduje też żadnych efektów ubocznych, czy na przykład kaca.

Pomijając rzecz jasna kaca moralnego w chwili, gdy musimy przyznać się sami przed sobą, że w totalnym upojeniu prawie wcale nie zwróciliśmy uwagi na inne walory obiektu naszych westchnień - nie pamiętamy ani jej imienia, ani numeru telefonu, ani nawet rysów twarzy.

_ (menonwaves)_

d1g5ebx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g5ebx