Męskie sprawyW zdrowym ciele, zdrowa... męskość!

W zdrowym ciele, zdrowa... męskość!

Sport to zdrowie, jak mówi znane porzekadło, ale jak pokazuje badanie CBOS, Polacy od niego stronią. Dlaczego ruch jest ważny szczególnie w przypadku tych mężczyzn, którzy odczuwają problemy z erekcją, i w jaki sposób może on poprawić życie seksualne? Skąd się biorą problemy z erekcją?

W zdrowym ciele, zdrowa... męskość!
Źródło zdjęć: © materiały nadesłane

25.01.2016 | aktual.: 29.01.2016 17:17

Zaburzenia erekcji to cykliczny i trwały stan, który uniemożliwia osiągnięcie i podtrzymanie wzwodu w czasie umożliwiającym odbycie stosunku płciowego. W większości przypadków dysfunkcja ta jest związana z chronicznym przemęczeniem, nieprawidłową dietą, nadużywaniem alkoholu, papierosów lub otyłością.

Leki stosowane doraźnie mogą przynieść chwilową ulgę w zaburzeniach, ale chcąc się ich skutecznie pozbyć, dobrze jest podjąć długofalowe działania, a więc ograniczyć stres, używki, urozmaicić dietę i zacząć regularnie uprawiać sport.

Jak ćwiczą Polacy?

Z badania CBOS "Polacy o swoim zdrowiu i oraz prozdrowotnych zachowaniach i aktywnościach" wynika, że 8% ankietowanych okazjonalnie uprawia wybrany sport w sposób zorganizowany i profesjonalny. 61% nigdy lub prawie nigdy nie wykonuje ćwiczeń fizycznych, a blisko połowa, bo 45% w ogóle nie podejmuje żadnego rodzaju aktywności. Prawie co piąty dorosły Polak - 17%, nigdy lub prawie nigdy nie znajduje czasu na minimum godzinny spacer. To niestety ma przełożenie na stan zdrowia, samopoczucie i jakość życia seksualnego.

Jak aktywność fizyczna wpływa na organizm?

Penis potrzebuje odpowiedniego przepływu krwi i zdrowych naczyń krwionośnych, w celu utrzymania erekcji. Nie sprzyjają temu choroby, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość. Ponieważ ćwiczenia poprawiają stan naczyń krwionośnych i jednocześnie korzystnie wpływają na powyższe schorzenia, mogą w istotny sposób wspomóc walkę z impotencją.

Ćwiczenia aerobowe wzmacniają układ krążenia dzięki temu, że serce staje się silniejsze, a płuca bardziej wydajne. Sprawniej pracujące serce pompuje do organizmu więcej krwi, przy mniejszej liczbie uderzeń, co korzystnie wpływa na jej ciśnienie. Z kolei wydajniejsze płuca umożliwiają lepsze dotlenienie całego ciała. Zwiększony przepływ krwi wpływa korzystnie również na mózg, dzięki czemu niemal natychmiast zaczyna lepiej pracować, poprawiając koncentrację. Ponadto regularne ćwiczenia powodują wzrost nowych komórek mózgowych, wytwarzanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, a także serotoniny i dopaminy, regulujących nastrój. Nie bez kozery więc ćwiczenia są polecane chorym na depresję, która bywa często powodem problemów z potencją.

Ćwiczenia fizyczne dobrze działają także na stawy i kości, a dzięki temu, że w ich trakcie rozbudowuje się masa mięśniowa, cały szkielet staje się stabilny, funkcjonuje poprawnie, a to niezwykle ważna rzecz w życiu erotycznym. Aktywność fizyczna pozwala również na zwiększenie metabolizmu, a co za tym idzie - spalanie większej ilości kalorii. Wykonywane systematycznie, regulują poziom cukru we krwi, wspomagają utrzymanie prawidłowej masy ciała i jego składu, zwiększają wydolność. Wystarczy wykonać 30-minutowy trening przez co najmniej 5 dni w tygodniu, by zauważyć poprawę samopoczucia, kondycji i sylwetki, a także zaobserwować korzystne zmiany związane z poprawą libido i erekcji. Według Amerykańskiej Rady Ćwiczeń (ACE), mężczyźni, którzy ćwiczyli energicznie przez 20 do 30 minut dziennie, byli mniej narażeni na problemy z erekcją od nieaktywnych mężczyzn.

Optymalne połączenie: sport i zdrowa dieta

Ogromne znaczenie dla zdrowia mężczyzny ma dieta. Wyeliminowanie z niej posiłków wysoko przetworzonych, fast-foodów, tłuszczów trans, a także używek, może znacząco poprawić jakość życia seksualnego. Zamiast nich, dobrze jest włączyć do diety pełnowartościowe produkty, warzywa i owoce oraz przyprawy, od wieków stosowane jako naturalne sposoby na wzmocnienie erekcji. Wśród nich warto wymienić choćby sok z owoców granatu, imbir, ostrygi, orzechy, pestki dyni i nasiona słonecznika, a także gorzką czekoladę. Dobrze jest również zadbać o właściwą suplementację. Tu sprawdzą się produkty apteczne zawierające wyłącznie naturalne składniki, ponieważ nie niosą ze sobą ryzyka dla zdrowia i nie powodują uzależnienia. Skład idealnego suplementu diety na potencję to żeń-szeń, który m.in. zwiększa ukrwienie ciała i podnosi libido, buzdyganek naziemny o właściwościach poprawiających erekcję, a także korzeń macy o podobnym działaniu. Taki skład ma np. Viveron.

Podsumowanie

Sport jest bezapelacyjnie najlepszym sposobem na to, by poprawić kondycję fizyczną, sprawność mięśni i stawów, metabolizm i funkcjonowanie całego organizmu, w tym także samopoczucia. Warto poświęcić choćby 30 minut dziennie na dynamiczny spacer, bieganie lub basen. Wszystko po to, żeby usprawnić przepływ krwi, odstresować się, zapewnić sobie dawkę endorfin, co niewątpliwie przełoży się na sprawność seksualną.

Źródło artykułu:WP Facet
erekcjasportproblemy
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)