Trwa ładowanie...
d32pzzs

Wyszczuplające triki. Jak dobrać marynarkę, aby prezentować się korzystnie

Elegancka marynarka to jeden z nieodzownych elementów mężczyzny dbającego o nienaganny wizerunek. Jeśli natura poskąpiła ci sylwetki greckiego bóstwa, przy pomocy kilku prostych trików możesz odpowiednią marynarką skorygować sylwetkę i ukryć np. brzuszek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybór marynarki dla nietypowej sylwetki to nie lada wyzwanie
Wybór marynarki dla nietypowej sylwetki to nie lada wyzwanie (iStock.com)
d32pzzs

Duży rozmiar i ogromna marynarka? Nie tędy droga…

Wybór ubioru, zwłaszcza eleganckiego, powinien sprawiać przyjemność, ale często zdarza się, że dopasowanie odpowiedniego stroju bywa żmudne i kłopotliwe. Najczęściej ten problem dotyka osób o nietypowej sylwetce, np. mężczyzn z wydatnym brzuchem lub o niskim wzroście. Sylwetka typu "jabłko" to czasem prawdziwe wyzwanie. Nie ukrywaj dodatkowych kilogramów pod większym rozmiarem ubrań. Marynarki odpowiednio podkreślające sylwetkę znacznie lepiej radzą sobie z jej wyszczupleniem, ponieważ nie tworzą efektu "namiotu", a dodatkowo każdy ma atuty, które warto eksponować.

d32pzzs

Nienaganny wizerunek w wersji "plus size"

Zdrowa, smukła i zgrabna sylwetka to marzenie wielu mężczyzn. Aby ją uzyskać, stosujemy dietę i różne ćwiczenia. W sytuacji, kiedy brak nam czasu lub efekty są za mało widoczne, pomocne w uzyskaniu lepszej sylwetki są proste triki. Nie zmienią one twojego naturalnego wyglądu, ale sprawią, że będziesz prezentować się korzystnie i poczujesz się pewnie np. na ważnym dla ciebie wydarzeniu związanym z pracą lub życiem prywatnym.

d32pzzs

Wyszczuplamy brzuszek odpowiednią marynarką

Zaszewki modelujące potrafią zdziałać cuda, dlatego podczas zakupu marynarki zwracajmy na nie szczególną uwagę. Marynarka o odpowiednim, lekko usztywnionym kroju dobrze podkreśli, a nawet subtelnie poszerzy ramiona, natomiast zgrabne zaszycia modelujące wyszczuplą talię. To rozwiązanie poprawi proporcje, a także delikatnie, ale zauważalnie wyszczupli sylwetkę, które lekko zaokrągliła się w okolicy brzucha.

Jeśli brzuszek jest większy, zaszewki modelujące będą dużo mniejsze lub nawet niewskazane, gdyż zmniejszają obwód marynarki w pasie. Odpowiednio dobrana marynarka musi się dopinać. Wybór większego rozmiaru często skutkuje zbyt długimi rękawami i zanadto obszernym ubraniem. Warto rozważyć niewielkie przeróbki krawieckie jak np. dopasowanie długości rękawów lub lekkie zwężenie marynarki w ramionach. Niewielkim kosztem uzyskamy dobry efekt.

Zwróć uwagę na klapy

Korzystny efekt mężczyznom noszącym większe rozmiary marynarki zapewnią fasony z szerszymi klapami. Marynarki o wąskim kroju i minimalistycznych klapach tylko podkreślą masywną sylwetkę i są polecane bardzo szczupłym osobom (ci mężczyźni z kolei w marynarce z szerokimi klapami wyglądaliby wręcz karykaturalnie).

Uważaj na wzory i kolory

Jeśli wybierasz marynarkę, uważaj na duże wzory, które wizualnie poszerzają sylwetkę. Drobne desenie lub faktura będą odpowiednie, a najlepiej sprawdzą się oczywiście wyszczuplające prążki i paski. Warto też unikać dużych akcentów jak masywne klamry i dekoracyjne naszycia – im mniej elementów będzie przyciągać wzrok, tym lepiej.

d32pzzs

Kolorystyka wyszczuplającej marynarki to wbrew pozorom nie tylko czerń. Dlaczego? Kolor czarny wyostrza kontury sylwetki i może podkreślać jej masywność. Odpowiednie ciemne barwy to kolor granatowy lub ciemny szary. Jeśli nie chcecie podkreślić krągłych kształtów, unikajcie kontrastowych zestawień pomiędzy górną i dolną częścią stroju.

d32pzzs

Podziel się opinią

Share

d32pzzs

d32pzzs