Trwa ładowanie...
d3pbzmw
Ciekawostki

Wytatuowani we Francji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wytatuowani we Francji
(AFP)
d3pbzmw

Historia tatuażu przypomina nieco sinusoidę. Dawniej bowiem, tatuaż był silnie związany z obrzędami rytualnymi, w wielu kulturach mogli sobie na niego pozwolić jedynie nieliczni. Najczęściej plemienni wojownicy. Przez kolejne wieki znaczenie tatuażu w Europie i Ameryce zmieniło się radykalnie.

Tatuaże stały się tabu, przypisywano je wyłącznie kulturze więziennej i światowi przestępczemu. Takie rozumienie tatuażu zachowało się w niektórych organizacjach przestępczych do dziś. Yakuza i Triada, odpowiednio japońska i chińska mafia, stosują je jako wyznacznik miejsca w hierarchii.

ZOBACZ ATRAKCJE FESTIWALU TATUAŻU >>

d3pbzmw

Obecnie tatuaż ponownie wraca do łask, traktowany jako ozdoba ciała, wyrażająca poglądy i zamiłowania jednostki, nie szokuje już jak kiedyś i coraz rzadziej przywołuje negatywne konotacje.

By uczcić to zjawisko, fani sztuki tatuażu i tatuażyści z całego świata spotkali się już po raz drugi w Evian, we wschodniej Francji na „Evian Tattoo show 2008”. Tę niesamowitą imprezę, obfitującą w najróżniejsze przejawy sztuki ozdabiania ciała, odwiedziło ponad 4,000 gości z całego świata czytaj więcej...

Zobacz również:

* Bezlitośni złodzieje parmezanu*

* Wegetarianie jedzą noże Wegetarianie jedzą noże*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

Wodospady w mieście

* Sex za paliwo*

d3pbzmw

Podziel się opinią

Share

d3pbzmw

d3pbzmw