17.03.2008 | aktual.: 17.03.2008 16:21
Wiele narkotyków początkowo miało służyć celom leczniczym. Dla przykładu LSD (popularnie zwane kwasem) odkryte przez szwajcarskiego chemika Alberta Hoffmana zostało stworzone z myślą o osobach cierpiących na choroby układu oddechowego i krwionośnego. Jednak przez silne właściwości psychoaktywne LSD jest środkiem niebezpiecznym dla ludzkiego organizmu.
Podobnie jest z ayahauscą – rośliną, która w czasach starożytnych służyła do leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń. Zresztą do dziś jest skuteczna w walce z chorobami, z którymi nie jest sobie w stanie poradzić współczesna medycyna. Istnieją przypadki ludzi, którzy dzięki niej pokonali raka wątroby Z ayahuaski sporządza się wywar. Po jego zadziałaniu człowiek jest oderwany od rzeczywistości. Sam termin ayahuaska oznacza w wolnym tłumaczeniu „pnącze duchów”.
Jako, że ayahuasca jest jedną z najbardziej halucynogennych substancji, jej zażycie odbywa się w obecności szamana zwanego curandero, który również jest pod wpływem narkotyku. Pełni on rolę przewodnika. Czuwa, aby podczas tej spirytystycznej sesji nie przydarzyło się nic złego.
Zobacz również
* Być dziwką (czyli kariera Ukrainki w Polsce) Być dziwką (czyli kariera Ukrainki w Polsce)*
* Wibrator - pomocnik czy konkurent? Wibrator - pomocnik czy konkurent?*
Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jak niebezpieczne w skutkach bywa spożycie wywaru, określanego przez wielu „napojem bogów”. Z jednej strony zaobserwowano u ludzi, którzy zażyli ayahuascę porzucenie takich nałogów jak alkoholizm czy narkomania, ale istnieje również ryzyko popadnięcia w obłęd, a nawet nagłego zgonu. Osoby decydujące się na wypicie napoju z tej rośliny powinny przede wszystkim posiadać zdrową i sprawną psychikę.
Kolejnym niebezpieczeństwem związanym z ayahuascą są tubylcy, którzy podają się za „przewodników”. To zwykli oszuści. Tylko prawdziwi indiańscy szamani znają się na działaniu tej rośliny, o czym należy pamiętać zwiedzając kraje położone na obszarze Niziny Amazońskiej.
Wizje jakie towarzyszą podczas „podróży w głąb siebie” bywają różne. Prawdopodobnie zależą od osobowości człowieka. Ludzie mający okazję obcować z ayuhaską często określali „scenografię” swoich przeżyć, jako „biblijną” lub „mityczną”. Widzieli zdarzenia, które mogły mieć miejsce w przeszłości. Wydawało się im, iż robią rzeczy niemożliwe do zrealizowania w rzeczywistym świecie.
Niektórzy doświadczali natomiast przemiany w zwierzęta. Obserwowali zachodzące zjawiska z perspektywy węża czy tygrysa. Ponadto amazońscy szamani twierdzą, iż miejsce, do którego udajemy się po spożyciu ayahuaski to kraina zmarłych.
Zobacz również
* Być dziwką (czyli kariera Ukrainki w Polsce) Być dziwką (czyli kariera Ukrainki w Polsce)*
* Wibrator - pomocnik czy konkurent? Wibrator - pomocnik czy konkurent?*
Narkotyk jest legalny i nie powoduje uzależnienia. Co więcej w Brazylii istnieją chrzescijańskie kościoły halucynogenne. Zażywanie podczas mszy ayahuaski i mikstur z roślin, o właściwościach do niej podobnych jest tam całkowicie dozwolone.
** NARKOMANIA LEGALNA - ZOBACZ >>
W starożytności narkotyzujące roślinny były podstawą religijnych obrzędów. Dzisiaj ich stosowanie często spotyka się z ostrą krytyka ze strony instytucji religijnych. Sięganie po środki powodujące zmiany w świadomości człowieka określa się mianem „grzechu”.
Nadużywanie alkoholu tak samo jak narkotyków prowadzi do wielu patologii. Środowisko, w jakim żyje człowiek zostało stworzone na jego użytek. Wszystko jest dla ludzi, jednak musi być stosowane z umiarem. Tak samo sytuacja ma się, co do wszelkiego rodzaju używek. Po prostu lepiej nie przesadzać czytaj więcej...
Zobacz również
* Być dziwką (czyli kariera Ukrainki w Polsce) Być dziwką (czyli kariera Ukrainki w Polsce)*
* Wibrator - pomocnik czy konkurent? Wibrator - pomocnik czy konkurent?*