Trwa ładowanie...
d39vexq
Ciekawostki

Blado, chudo i wesoło

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blado, chudo i wesoło
(Jupiterimages)
d39vexq

* Męskim okiem * Wydawałoby się, że do bzdurnych przepisów i ustaw wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Czasem jednak pomysły parlamentarzystów – wymyślane oczywiście w głębokiej trosce o dobro obywateli – są tak zadziwiające, że kompletnie nie wiadomo już: cieszyć się z nich, czy płakać.

W Iranie tamtejszy minister zdrowia wprowadził na przykład całkowity zakaz korzystania z solariów. Chodzi o to, że emitowane przez kabiny promieniowanie UV podnosi ryzyko zachorowania na raka sutka. Minister zapowiada, że niedługo przeprowadzone zostaną w całym kraju inspekcje, których celem będzie sprawdzenie, czy właściciele solariów i salonów piękności zastosowali się do zakazu.

Podczas gdy Iranki będą bledsze, Niemki i Niemców czeka przymusowe odchudzanie. Rząd tego kraju uznał bowiem, że obywatele są za grubi i opracował program, który ma zmienić nawyki żywieniowe i sportowe Niemców. Władze przeznaczyły na ten cel 30 milionów euro czytaj więcej...

d39vexq

Zobacz również:

* Szachowy boks Szachowy boks*

* Arbuz zamiast viagry*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

d39vexq

Wodospady w mieście

* Fun jedyny i prawdziwy*

* Męskim okiem * Na najciekawszy pomysł wpadli jednak parlamentarzyści z Rumunii. Jednogłośnie uchwalili oni, że nadmiar pesymizmu jest szkodliwy, więc dobre i złe informacje powinny pojawiać się w mediach w tych samych proporcjach. Specjalna ustawa, której celem jest „ogólna poprawa atmosfery w kraju, oraz danie obywatelom szansy na zrównoważone spojrzenie na życie codzienne, mentalnie i emocjonalnie”, czeka teraz na podpis prezydenta. Decyzję o tym, które wiadomości są dobre, a które złe ma podejmować rumuńska Rada ds. Radia i Telewizji.

Parlamentarzyści zdają się zapominać o jednym. Każdy zakaz prowadzi prędzej czy później do buntu. Pewnie więc wkrótce powstaną w Iranie nielegalne, podziemne solaria, w których opalać się będą opozycjoniści. Również w Niemczech powstanie prawdopodobnie jakaś ekstremalna frakcja żywieniowa wspierana przez Światową Międzynarodówkę Grubasów.

d39vexq

A tymczasem w Rumunii cały czas jeszcze trwać będzie ogólnospołeczna debata na temat tego, czy ustawę o równych proporcjach w serwowaniu informacji przez media należy zaliczyć do wiadomości „dobrych”, czy „złych”.

(eMPi, Kabron)

Zobacz również:

* Szachowy boks Szachowy boks*

* Arbuz zamiast viagry*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

Wodospady w mieście

* Fun jedyny i prawdziwy*

d39vexq

Podziel się opinią

Share
d39vexq
d39vexq