Trwa ładowanie...
d2kz8wm

Garnitur na studniówkę. Pierwsze eleganckie zestawienie dla młodego mężczyzny

Studniówka to wyjątkowy bal dla nastolatków wkraczających w dorosłe życie. Dlatego stylizacje na tę okazję powinny być skromne, ale z klasą. Jaki garnitur warto wybrać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na studniówkę pasują granatowe garnitury, gładkie lub z nierzucającym się w oczy wzorem
Na studniówkę pasują granatowe garnitury, gładkie lub z nierzucającym się w oczy wzorem (iStock.com)
d2kz8wm

Garnitur na studniówkę – kolor i fason

Studniówka to impreza oficjalna, odbywająca się zwykle po godz.18 lub 19, wymagająca odpowiedniej oprawy oraz odpowiedniego stroju. Dlatego na tę okazję wypada założyć skromny, klasyczny garnitur. Zasady etykiety głoszą, że na wydarzenia odbywające się wieczorem zakłada się czarne garnitury, dlatego taki właśnie model będzie najbardziej odpowiedni. Niemniej czerń nie jest zbyt uniwersalna w tym przypadku, więc jeśli garnitur ma posłużyć młodemu mężczyźnie również na wesela, uroczyste zakończenie szkoły czy egzaminy maturalne, dobrze jest szukać wśród egzemplarzy w kolorze ciemnogranatowym.

d2kz8wm

Niektórzy nastolatkowe lubią eksperymentować z wizerunkiem, więc próbują odchodzić od klasyki na rzecz czegoś bardziej ekstrawaganckiego. Na studniówkach możemy również zobaczyć garnitury w delikatne wzory, np. kratę, a nawet zestawy koordynowane. Delikatna krata na dobrze dobranym garniturze będzie się prezentować całkiem elegancko, ale warto pamiętać, by pozostałe elementy miały klasyczny charakter (najlepiej biała koszula, brązowe lub czarne oksfordy, gładka mucha lub krawat w stonowanym kolorze, bez udziwnień).

d2kz8wm

Garnitur na studniówkę – materiał i krój

Warto mieć na uwadze krój garnituru. Dla wysokich i szczupłych mężczyzn przeznaczone są marynarki taliowane (slim), z dość wąskimi rękawami i mniejszymi poduszkami na ramionach, oraz wąskie spodnie (ale nie rurki). Panom o szerszej sylwetce lub z brzuszkiem pasować będą marynarki o prostym kroju (regular) oraz spodnie z prostymi nogawkami.

Jeśli garnitur ma spełniać swoją funkcję także podczas innych okazji, niezależnie od pory roku, powinien być uszyty z solidnych materiałów. Najlepsza jest wełna. Ten materiał przepuszcza powietrze i jednocześnie jest dobrym izolatorem. Można szukać wśród modeli uszytych ze stuprocentowej wełny, ale można też wybierać modele z domieszką syntetycznych materiałów, które kosztują nieco mniej, a cena w tym przypadku często gra bardzo ważną rolę. Dobrej jakości garnitur jest miękki w dotyku, sprężysty i, co ważne, matowy. Błyszczące egzemplarze są już niemodne, a ich skład jest zwykle mało naturalny.

d2kz8wm

d2kz8wm

d2kz8wm
d2kz8wm