Trwa ładowanie...
d2t0p47
Ciekawostki

Gigantyczny pająk na północy Anglii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gigantyczny pająk na północy Anglii
(AFP)
d2t0p47

Wydarzenie aż się prosi o komentarz z pierwszych stron tabloidów: „Terror w mieście!!!” lub „Mechaniczne pająki giganty opanowały Liverpool!!!”.

Niestety nie możemy pokusić się o takie nadużycia... Wspomniany mechaniczny pająk gigant nie ma nawet śladowych cech tego, który siał zniszczenie w Bardzo Dzikim Zachodzie z Willem Smithem. Angielski, metalowy arachnid to wyjątkowo spokojne stworzenie. Reporterzy sfotografowali go jak odpoczywał na ścianie wieży Concourse w centrum Liverpoolu.

* ZOBACZ MECHANICZNEGO POTWORA Z LIVERPOOLU >>*

d2t0p47

Mechaniczny pająk został stworzony przez francuską firmę La Machine, której tchnięcie życia w 37 tonową i wysoką na 50 stóp maszynę zajęło ponad rok. Urządzenie porusza się z prędkością ok. 3,2 kilometra na godzinę i zgodnie z założeniami ma zwiedzać miasto przez następne kilka dni.

Pająk powstał w myśl projektu Europejska Stolica Kultury. Projekt ten polega na dorocznym wyborze miasta europejskiego, które przez rok będzie pełniło funkcję stolicy kultury europejskiej, reprezentując kulturę swojego miasta, regionu i w końcu państwa czytaj więcej...

(johnson)

Zobacz również:

* Czas wielkich huraganów Czas wielkich huraganów*

* Niemcy w kosmosie*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

* Zabójcza częstotliwość*

* Sex za paliwo*

d2t0p47

Podziel się opinią

Share

d2t0p47

d2t0p47