Qaqwqwrqw

Golarki do 200 zł. Wybierz model dopasowany do swojego zarostu

Golarki świetnie zastępują tradycyjne, manualne maszynki. Są bezpieczniejsze dla skóry, bardziej wydajne i mają wiele dodatkowych funkcji, które usprawniają golenie. Jakie modele są dostępne na rynku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Golarka elektryczna pozwala precyzyjnie usunąć zarost
Golarka elektryczna pozwala precyzyjnie usunąć zarost (123RF)
Qaqwqwrqw

Golarka – rotacyjna czy foliowa?

Golarki elektryczne można podzielić przede wszystkim na dwa rodzaje: rotacyjne (głowicowe) oraz foliowe. Golarki rotacyjne posiadają zwykle trzy ostrza w kształcie pierścieni, natomiast golarki foliowe mają płaską głowicę z cienką, metalową, podziurawioną blaszką.

Qaqwqwrqw

Golarki rotacyjne ścinają włoski za pomocą kolistych ruchów, toteż bardzo dobrze nadają się do niesfornego zarostu. Golarki foliowe tną włoski prostopadle do folii, toteż świetnie sprawdzają się w przypadku zarostu rosnącego w jedną stronę. Golarki rotacyjne, chociaż szybkie i bardzo wygodne, zwykle nie przycinają zarostu tak blisko jak modele foliowe, które golą dość precyzyjnie.

Duże znaczenie ma także liczba ostrzy. Modele foliowe można podzielić na te z systemem pojedynczym, podwójnym oraz potrójnym. Im więcej ostrzy, tym lepiej, więc najefektywniejsze są golarki z systemem potrójnym. Podobnie jest w przypadku golarek głowicowych. Im więcej pierścieni, tym lepiej.

Qaqwqwrqw

Golarka – akumulatorowa czy sieciowa?

Golarki mogą być zasilane bezpośrednio z sieci bądź też z akumulatora lub baterii. Na rynku dostępne są również modele, które łączą zalety obu tych rozwiązań i są najbardziej uniwersalne. Golarki sieciowe są lekkie i dość poręczne, jednak do sprawnego działania potrzebują gniazdka elektrycznego, więc nie mogą być używane np. w podróży albo pod prysznicem. Golarki na baterie lub akumulatory są nieco cięższe, ale można je stosować niemal w każdych warunkach, nawet pod prysznicem. Ich wadą jest jednak konieczność regularnego ładowania. Przy wyborze takiego modelu warto więc zwracać uwagę na to, ile czasu wymaga pełne ładowanie akumulatora i ile czasu urządzenie pracuje na jednym pełnym ładowaniu.

Qaqwqwrqw
Profesjonalna golarka sprawdzi się lepiej niż "jednorazówka" iStock.com
Podziel się

Golarki – funkcje dodatkowe

Przy wyborze odpowiedniej golarki, warto zwracać uwagę również na funkcje dodatkowe, np. system podnoszenia zarostu czy ruchome głowice. Ruchome głowice dostosowują się do kształtu twarzy, co pozwala na precyzyjne pozbycie się włosków w trudno dostępnych miejscach. System podnoszenia zarostu świetnie radzi sobie z włoskami ułożonymi poziomo. Niektóre modele dysponują również kilkoma trybami pracy, które można dostosować do rodzaju zarostu.

Qaqwqwrqw

Niektóre golarki mają w wyposażeniu trymer, który służy do modelowania zarostu w trudno dostępnych miejscach. Może być on nakładany lub zintegrowany z korpusem urządzenia. Warto również zwracać uwagę na wszelkie wskaźniki lub wyświetlacze informujące np. o stanie baterii czy konieczności wymiany ostrzy.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw