Trwa ładowanie...

Golarki do 200 zł. Wybierz model dopasowany do swojego zarostu

Golarki świetnie zastępują tradycyjne, manualne maszynki. Są bezpieczniejsze dla skóry, bardziej wydajne i mają wiele dodatkowych funkcji, które usprawniają golenie. Jakie modele są dostępne na rynku?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Golarki do 200 zł. Wybierz model dopasowany do swojego zarostuŹródło: 123RF
d273wc1
d273wc1

Golarka – rotacyjna czy foliowa?

Golarki elektryczne można podzielić przede wszystkim na dwa rodzaje: rotacyjne (głowicowe) oraz foliowe. Golarki rotacyjne posiadają zwykle trzy ostrza w kształcie pierścieni, natomiast golarki foliowe mają płaską głowicę z cienką, metalową, podziurawioną blaszką.

Golarki rotacyjne ścinają włoski za pomocą kolistych ruchów, toteż bardzo dobrze nadają się do niesfornego zarostu. Golarki foliowe tną włoski prostopadle do folii, toteż świetnie sprawdzają się w przypadku zarostu rosnącego w jedną stronę. Golarki rotacyjne, chociaż szybkie i bardzo wygodne, zwykle nie przycinają zarostu tak blisko jak modele foliowe, które golą dość precyzyjnie.

Duże znaczenie ma także liczba ostrzy. Modele foliowe można podzielić na te z systemem pojedynczym, podwójnym oraz potrójnym. Im więcej ostrzy, tym lepiej, więc najefektywniejsze są golarki z systemem potrójnym. Podobnie jest w przypadku golarek głowicowych. Im więcej pierścieni, tym lepiej.

Golarka – akumulatorowa czy sieciowa?

Golarki mogą być zasilane bezpośrednio z sieci bądź też z akumulatora lub baterii. Na rynku dostępne są również modele, które łączą zalety obu tych rozwiązań i są najbardziej uniwersalne. Golarki sieciowe są lekkie i dość poręczne, jednak do sprawnego działania potrzebują gniazdka elektrycznego, więc nie mogą być używane np. w podróży albo pod prysznicem. Golarki na baterie lub akumulatory są nieco cięższe, ale można je stosować niemal w każdych warunkach, nawet pod prysznicem. Ich wadą jest jednak konieczność regularnego ładowania. Przy wyborze takiego modelu warto więc zwracać uwagę na to, ile czasu wymaga pełne ładowanie akumulatora i ile czasu urządzenie pracuje na jednym pełnym ładowaniu.

Profesjonalna golarka sprawdzi się lepiej niż "jednorazówka" iStock.com
Profesjonalna golarka sprawdzi się lepiej niż "jednorazówka" Źródło: iStock.com

Golarki – funkcje dodatkowe

Przy wyborze odpowiedniej golarki, warto zwracać uwagę również na funkcje dodatkowe, np. system podnoszenia zarostu czy ruchome głowice. Ruchome głowice dostosowują się do kształtu twarzy, co pozwala na precyzyjne pozbycie się włosków w trudno dostępnych miejscach. System podnoszenia zarostu świetnie radzi sobie z włoskami ułożonymi poziomo. Niektóre modele dysponują również kilkoma trybami pracy, które można dostosować do rodzaju zarostu.

Niektóre golarki mają w wyposażeniu trymer, który służy do modelowania zarostu w trudno dostępnych miejscach. Może być on nakładany lub zintegrowany z korpusem urządzenia. Warto również zwracać uwagę na wszelkie wskaźniki lub wyświetlacze informujące np. o stanie baterii czy konieczności wymiany ostrzy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d273wc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d273wc1