Trwa ładowanie...
25-08-2008 11:42

Gwałcą, niszczą, rabują. Gangi wśród nas!

Gwałcą, niszczą, rabują. Gangi wśród nas!Źródło: AFP
do1xajm
do1xajm

Jeśli myślisz, że światem rządzi kanon władzy ustanowiony przez konstytucję to się bardzo mylisz. Wystarczy spojrzeć wstecz, aby przekonać się o tym, że tak nie jest. Często politycy uginają się pod presją materialną, ale czasami zwyczajnie się boją, bo są zastraszeni przez ludzi o znacznie wyższej pozycji niż oni...

Od dawien dawna światem oprócz służb mundurowych rządzi także ktoś inny. To organizacje przestępcze. Nazwa i korzenie pierwszych takich tworów pochodzą z Sycylii (La Cosa Nostra - wł. Wspólna Sprawa). Nie ma się co dziwić, że wpływa mafii aż tak bardzo rozprzestrzenił się we Włoszech. Dzisiaj obserwujemy to zjawisko na całym świecie.

Ta organizacja obejmuje struktury finansowe i polityczne. Wypuszcza swoje korzenie we wszystkie miejsca gdzie mogą być przydatne.

Najczęściej pod wpływem siły czy szantażu, zmusza do współpracy nowych członków. W mafii występują bardzo ostre reguły, których nieprzestrzeganie grozi nawet śmiercią. Jak każde „przedsiębiorstwo” także i te posiada swoją hierarchię.

· Don - głowa rodziny.
· Sottocapo - zastępca szefa
· Consiglieri - doradca Dona i główny "księgowy" rodziny.
· Capo – dowódca grupy ludzi, zwykle ok.20-30
· Soldatt, żołnierz - zwykły członek rodziny.

do1xajm

Mafia w USA
Mafia rozwinęła się o wiele szybciej w USA niż w rodzimej Sycylii. Miasta takie jak Chicago czy Nowy Jork oddychały tak jak Al Capone, Frank Costello, Salvatore Luciano czy Vitto Genovese. Na początku zajmowali się przemytem alkoholu, nielegalnym hazardem i prostytucją ale z czasem ta działalność zaczęła się coraz mniej opłacać. Bardziej nowatorskie rodziny weszły w inne, nowe branże takie jak handel bronią i narkotykami. Bardzo szybko opanowano cały przemysł filmowy i kasyna w Las Vegas.

do1xajm

* Sekty atakują! Sekty plagą XXI w. Sekty atakują! Sekty plagą XXI w.*

* TOP 10 karabinów TOP 10 karabinów*

Mafia Azjatycka
Japońska mafia wywodzi się już z czasów samurajów, którzy stawali w obronie słabszych w okresie wojny domowej. „Yakuza” (boryokudan) stanowi najliczniejszą tego typu organizacje na świecie.

W jej skład wchodzi ponad 100 tys. członków. Zajmują się praniem pieniędzy, hazardem, przemytem narkotyków.

do1xajm

Osoby, które nie były w stanie wstąpić w szeregi mafii (często nieletnie) zawiązywały własne grupy przestępcze. Takie grupy były o wiele gorzej zorganizowane i nie posiadały tak „profesjonalnej” hierarchii jak u sycylijskich przyjaciół. Na początku próbowano wzajemnie rywalizować a raczej ganki starały się wyrwać trochę interesu do mafii.

Do gangu wstępowali głównie migranci i małoletni, którzy mieli problem z policją.

Charakterystyka wybranych gangów:

„CRIPS” – jeżeli chcesz dołączyć do gangu musisz dokonać napadu z bronią w ręku. Jeżeli do Cripsów chce wstąpić kobieta ma wybór: napad lub seks grupowy z jej członkami. Właśnie tej organizacji wywodzą się Snoop Dogg, Ice Cube, Ice-T i Afroman.

do1xajm

„28” –Jest to jeden z najbardziej brutalnych gangów, które władają więzieniami w Afryce. Aby wstąpić do nich musisz zasztyletować białego strażnika, a potem służyć jako seksualni niewolnicy starszym gangsterom.

* Sekty atakują! Sekty plagą XXI w. Sekty atakują! Sekty plagą XXI w.*

* TOP 10 karabinów TOP 10 karabinów*

do1xajm

MARA SALVATRUCHA-13- trzon tej organizacji tworzą emigranci i nieletni (nawet 12 lat). Charakterystyczne są tatuaże na całym ciele z literami M lub MS (także na twarzy). Został okrzyknięty najgroźniejszym gangiem USA. Polowania na policjantów i patrole graniczne to normalka.

SOŁNCEWO– Członków ponad 10 tysięcy i liczba stale rośnie wraz z nowymi miejscami ich działalności przestępczej. Struktury tej organizacji zawiązały się w Rosji podczas handlem kobietami i przemytem broni. Jest to największy i najgroźniejszy gang w państwie "surowego" Dmitrija Miedwiediewa. Jego członkowie to starzy komuniści z KGB, którzy nie lubią negocjować, ani akceptować czyjejś racji. Nawet Pruszków uznał zwierzchnictwo rosyjskich panów!

* Sekty atakują! Sekty plagą XXI w. Sekty atakują! Sekty plagą XXI w.*

* TOP 10 karabinów TOP 10 karabinów*

do1xajm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do1xajm