Trwa ładowanie...

Męskie stylizacje na Boże Narodzenie. Jak wyglądać z klasą?

Świąteczne spotkania z rodziną, swoją lub partnerki, zobowiązują do założenia eleganckiej, ale jednocześnie swobodnej stylizacji. Jakie ubrania można wybrać?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Męskie stylizacje na Boże Narodzenie. Jak wyglądać z klasą?
Źródło: iStock.com, fot: Kerkez
dpvceql

Stylizacje na Boże Narodzenie – "domowa" elegancja

Święta kojarzą się z ciepłem domowego ogniska, dlatego stylizacje również powinny być eleganckie, ale nie sztywne i nie oficjalne. Dlatego można z powodzeniem zrezygnować z garnituru na rzecz zestawu smart casual albo zestawu koordynowanego. Garnitur świetnie sprawdzi się np. podczas świątecznego spotkania ze współpracownikami. W domowych warunkach będzie niepotrzebnie ograniczał ruchy.

Stylizacje na Boże Narodzenie – jakie ubrania?

W tym przypadku sprawdzą się klasyczne kroje. Można zdecydować się na eleganckie zestawienie z granatowymi jeansami, jasną koszulą – jednolitą bądź w prążki – oraz marynarką w casualowym stylu. Innym wariantem będzie jasna marynarka, czarna lub bordowa koszula, oraz jasne spodnie w kant. Zamiast nich można wybrać luźniejsze spodnie chino. Do całości warto dołączyć kontrastowy akcent w postaci muszki albo krawata typu knit, który jest świetnym dodatkiem do mniej formalnych stylizacji.

Zamiast marynarki można wybrać sweter. Najlepiej sprawdzą się gładkie modele zakładane przez głowę, z okrągłym lub spiczastym dekoltem, spod którego wystawać będzie kołnierzyk koszuli. Alternatywą jest rozpinany kardigan z głębokim dekoltem w kształcie litery V, który można ozdobić krawatem w wyżej wymienionym stylu.

Oczywiście warto też pamiętać o eleganckim zegarku, najlepiej na skórzanym pasku, i ozdobnych spinkach do mankietu. Można postawić na klasykę i wybrać srebrne, nierzucające się w oczy drobiazgi, ale można też zaskoczyć bliskich i wybrać spinki w kształcie np. renifera albo bombki.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dpvceql

Podziel się opinią

Share
dpvceql
dpvceql