Trwa ładowanie...

Mężczyźni odchudzają się częściej niż kobiety

Mężczyźni odchudzają się częściej niż kobietyŹródło: Jupiterimages
d1g5ebx
d1g5ebx

* Jak pokazują nowe raporty, więcej mężczyzn bacznie obserwuje swoją wagę, niż kobiet. W dziedzinie odchudzania mężczyźni znacznie prześcignęli kobiety.*

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, 76 proc. kobiet przyznało, że było na diecie. Jednak w tej dziedzinie znacznie lepsi okazali się panowie, aż 81 proc. przyznało, że również starali się ograniczyć ilość spożywanych posiłków.

Jednak powody dla których kobiety i mężczyźni się odchudzają są odmienne. Podczas gdy 71 proc. kobiet przyznało, że było na diecie, aby poprawić swój wygląd, tylko 48 proc. mężczyzn potwierdziło taki argument.

d1g5ebx

Troska o zdrowie okazała się głównym powodem, podawanym przez mężczyzn, dlaczego wybrali odchudzanie i dietę. Wśród kobiet taką przyczynę odchudzania potwierdziło tylko 29 proc.

Wśród Brytyjczyków, najchętniej odchudzają się mężczyźni mieszkający w Londynie. Przyznają również, że dieta ma służyć poprawie ich wyglądu. 57 proc. mężczyzn wyznało, że bardziej przejmuje się swoim wyglądem niż zdrowiem.

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external} Tymczasem okazuje się, że przeciętny Europejczyk waży więcej niż powinien, a najgrubsi są Grecy i mieszkańcy Malty - wynika z raportu Komisji Europejskiej. Przeciętny Europejczyk waży 72,2 kilograma przy wzroście 1,7 metra. Najszczuplejsi okazali się Włosi oraz Francuzi.

d1g5ebx

Polacy mieszczą się w normie, choć i u nas otyłość staje się coraz większym problemem.

Natomiast w świetle badań niemieckich naukowców mężczyźni z nadwagą są mniej skłonni do zdrady. Co więcej – wierność panów z brzuszkiem wcale nie wynika z tego, że są mniej atrakcyjni, ale z wrodzonej niechęci do ryzykownych zachowań seksualnych. Ci, którym o zrzuceniu brzuszka brzęczy nad uchem partnerka, będą mogli triumfalnie oświadczyć „Dobrze kochanie, schudnę. Ale nie ręczę za to, co będzie potem”. No i co tu zrobić?

d1g5ebx

(PAP)/Der Spiegel, (menonwaves)

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d1g5ebx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g5ebx