Trwa ładowanie...
d33uu1q

Pasek – ten dodatek dobieraj z rozwagą

Pasek to jeden z najważniejszych dodatków w męskiej szafie, którego dobór do spodni garniturowych czy jeansów jest bardzo ważny. Na co warto zwracać uwagę? Czy tylko kolor ma znaczenie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pasek świetnie pasuje do garniturowych spodni
Pasek świetnie pasuje do garniturowych spodni (iStock.com, Fot: Kostyazar)
d33uu1q

Pasek – stylizacje oficjalne

W stylizacjach oficjalnych liczy się minimalizm i harmonia wszystkich elementów, dlatego koniecznie trzeba zwracać uwagę na kolor, fason i materiał. Klasyczny, skromny, skórzany pasek z prostokątną, metalową klamrą to fason najbardziej uniwersalny, gdyż pasuje nie tylko do jeansów czy spodni chino, ale też do garnituru. Warto wiedzieć, że jeśli spodnie garniturowe mają szlufki, to zawsze powinny być ozdabiane odpowiednim paskiem. "Gołe" szlufki wyglądają po prostu niezbyt estetycznie.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Pasek zawsze powinien mieć ten sam lub podobny kolor co buty (i ewentualnie inne dodatki, np. rękawiczki). Zatem do czarnych butów pasować będą czarne paski, do brązowych – brązowe (jasno- lub ciemnobrązowe). Podobnie wygląda to w przypadku koloru klamry: najlepiej jest, jeśli srebrna klamra wystąpi w towarzystwie srebrnych spinek do mankietu i koperty zegarka, a złota – do złotych spinek i złotej koperty.

d33uu1q

A co z kolorem samego garnituru? W tym przypadku barwę paska dobiera się tak samo jak barwę butów. Zatem czarny model dopasuje się najlepiej do czarnego, grafitowego lub szarego garnituru, brązowy – do granatowego lub jasnoniebieskiego.

Pasek – stylizacje na co dzień

Do jeansów i materiałowych spodni przeznaczonych do noszenia na co dzień pasują zarówno klasyczne paski w skromnym fasonie, jak i grube, plecione lub parciane modele z dużą, ozdobną klamrą. W tym przypadku można sobie pozwolić na większy luz, bo im mniej formalna okazja, tym bardziej ozdobne dodatki. Czy warto trzymać się zasady doboru do koloru butów? Niekoniecznie. Świetnie prezentują się również kontrasty, co docenią zwłaszcza panowie lubiący bawić się modą.

   123RF
(123RF)
d33uu1q

Podziel się opinią

Share
d33uu1q
d33uu1q