Piękna biżuteria dla faceta. Jakie spinki do mankietów wybrać?

Spinki do mankietów stanowią wyjątkowe zwieńczenie wizytowego stroju męskiego. Zakłada się je nie tylko na wieczór, ale także na co dzień do niezobowiązujących stylizacji utrzymanych w eleganckim tonie. Jakie modele warto wybrać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spinki do mankietów nadają się na ważne okazje
Spinki do mankietów nadają się na ważne okazje (iStock.com, Fot: iiievgeniy)
WP

Jak nosić spinki do mankietów?

Spinki do mankietów używane są przede wszystkim do koszul, które nie zawierają guzików przy nadgarstkach. Takie modele są uznawane za najbardziej eleganckie i nadają się na uroczyste okazje, a więc na ślub, wesele, sylwestra, studniówkę itp. Świetnie sprawdzają się również koszule z mankietami francuskimi, które są podwójne i nieco dłuższe od standardowych. Spinki powinny być dobrze widoczne, zatem dobierając koszulę do garnituru, powinno się zawsze zwracać uwagę, czy mankiet lekko wystaje poza obręb marynarki (ok. 1,5 cm, do 2 cm).

WP

W ofercie znajdziemy zarówno klasyczne spinki do mankietów o prostej formie, z delikatnymi zdobieniami lub w kolorach innych niż złoto czy srebro, jak i spinki o oryginalnych kształtach. Te pierwsze powinny być noszone tak naprawdę jedynie na ważne okazje, te drugie będą pasowały tylko na mniej formalne wyjścia do koszul i sportowych marynarek. Warto pamiętać o tych zasadach, by nie narazić się na śmieszność.

Wybór odpowiedniego modelu w obrębie wyżej wymienionych rodzajów spinek nie jest jednak uwarunkowany sztywnymi zasadami. Niemniej panowie, którzy cenią harmonię, klasyczną elegancję oraz dbają o niuanse, mogą dobierać je względem koloru klamry paska do spodni czy spinek do krawata.

WP

Jakie spinki znajdziemy na rynku?

Klasyczne spinki do mankietów mają najczęściej kształt prostokąta lub okręgu. Mogą być złote, srebrne lub wypełnione stonowanym, ciemnym kolorem, np. granat. Na niektórych znajdują się również wyżłobione zdobienia o nieregularnej strukturze lub drobne kamienie, które dodają nutki nonszalancji. Fantazyjne spinki mogą mieć mnóstwo form, które często subtelnie informują otoczenie o osobistych preferencjach mężczyzny, np. modele o kształcie wyścigowego samochodu mogą nosić fani motoryzacji, a piłki nożnej czy rakiet tenisowych – fani tychże sportów.

WP
Blank white gold lapel badge mock ups set, round, square, rhombus, ellipse, 3d rendering. Empty luxury hard enamel pin mockup. Golden clasp-pin design template. Expensive brooch for presentation. iStock.com
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP