Trwa ładowanie...
dyzk611

Poradnik męskiego stylu. Jak ubrać się na wesele jako gość

Zaproszenie na wesele to dobry powód, aby przejrzeć garnitury wieczorowe w swojej szafie. Modele biznesowe nie wchodzą w grę na taką okazję, dlatego w razie potrzeby warto zainwestować w nowy strój.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odpowiedni garnitur będzie na tobie leżeć jak druga skóra
Odpowiedni garnitur będzie na tobie leżeć jak druga skóra (iStock.com, Fot: gpointstudio)
dyzk611

Wiele osób ma problemy z wybraniem odpowiedniego garnituru na uroczystość weselną. Wśród gości nierzadko spotkać można błędy modowe, zarówno jeśli chodzi o niedopasowany garnitur, jak i koszulę. Dlatego warto przypomnieć sobie podstawowe zasady ubioru wieczorowego.

Tradycyjne i nietypowe rozwiązania

dyzk611

Przy wyborze garnituru na ślub trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na stopień formalności przyjęcia. W przeważającej większości wypadków są to tradycyjne wesela urządzone w domu weselnym, a w takim wypadku wybór jest raczej prosty. Uniwersalnym rozwiązaniem jest klasyczny, czarny lub grafitowy garnitur.

Nie oznacza to jednak, że nie można sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji w postaci modnego w ostatnich latach granatu. Należy jednak pamiętać, że garnituru w tym kolorze raczej nie łączymy z czarnymi butami i dodatkami. Znacznie lepiej sprawdzi się głęboki, ciemny brąz. W miarę możliwości należy wybierać buty o zaokrąglonych noskach. Powinny być odpowiednio dopasowane do kształtu stopy i przede wszystkim mieć dobry rozmiar. Jeśli będą zbyt duże, nosek będzie się unosił, a to wygląda bardzo nieestetycznie.

Men shirts iStock.com
Men shirts

Idealnie dopasowany

Aby garnitur dobrze się prezentował, powinien odpowiednio na tobie leżeć. Właściwy model ukryje mankamenty sylwetki, a także wyeksponuje to, na czym ci zależy. Pamiętaj, że nadmiar materiału zawsze optycznie dodaje kilka kilogramów, z kolei zbyt mocno opinający się model utrudnia poruszanie i sprawia, że postawa jest o wiele bardziej sztywna.

Zwróć uwagę na to, jak wygląda marynarka po zapięciu. Jeśli klapy odstają od piersi, może to znaczyć, że jest niedopasowana. Jeżeli po zapięciu górnego guzika stworzą się wokół niego charakterystyczne fałdki nadające mu kształt gwiazdy, marynarka jest zdecydowanie zbyt ciasna. Pamiętaj, że czasem lepiej wybrać większy model i skrócić nogawki oraz rękawy, niż męczyć się ze zbyt ciasną marynarką.

Kwestia koszuli i dodatków

Temperatura za oknami jest coraz wyższa, a to rodzi pokusę do założenia na uroczystą okazję koszuli z krótkim rękawem. To podstawowy modowy błąd, który jest popełniany nagminnie. Koszula z krótkim rękawem być może pasuje do typowo wakacyjnych okazji, jednak pod żadnym pozorem nie należy jej łączyć z oficjalnym strojem. Odstające rękawy koszuli wyglądają nieestetycznie, a w połączeniu z tendencją części panów do kupowania zbyt dużych koszul są wręcz groteskowe.

Najbezpieczniejszym kolorem będzie klasyczna i uniwersalna biel. Warto dopasować do niej krawat w kontrastującym i intensywnym kolorze. Kolejnym mitem dotyczącym męskiej stylizacji weselnej jest wybór koloru krawata. Niegdyś utarło się, że powinien on być utrzymany w tej samej barwie co sukienka partnerki, jednak obecnie panowie mogą pozwolić sobie na odrobinę swobody w stylizacji i dobrać krawat do koloru poszetki lub nawet skarpet.

dyzk611

Podziel się opinią

Share

dyzk611

dyzk611