Trwa ładowanie...

Skompletuj ubiór. Strój roboczy na cały rok. Do warsztatu i na zewnątrz

Nawet najprostsza praca nie będzie przebiegać bezproblemowo, jeśli masz na sobie niedostosowany strój. Stare spodnie i kurtka nie wystarczą, lepiej mieć w zanadrzu coś, co uodporni cię na najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Skompletuj ubiór. Strój roboczy na cały rok. Do warsztatu i na zewnątrzŹródło: Shutterstock.com, fot: Firma V
d1v5o8d
d1v5o8d

Polecamy ubrania robocze, które z pewnością sprawdzą się podczas wszelkich prac zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz postawić na najlepsze, warto przemyśleć zakup.

Ochronna czy robocza

Pojęcia odzieży ochronnej i roboczej są często mylone. Pierwsza musi przede wszystkim spełniać odpowiednie normy BHP, które gwarantują ochronę osoby noszącej przed zagrożeniem takim jak żrące substancje, ogień czy wilgoć. Odzież robocza to natomiast praktyczny i wytrzymały strój, który jest w stanie ochronić przed kiepskimi warunkami atmosferycznymi oraz jest wyposażony w kieszenie do przechowywania niezbędnych przy pracy narzędzi.

Na każdą okazję

Wybór odzieży roboczej jest zależny od pracy, jaką planujesz wykonywać. Przy remoncie lub wykończeniu wnętrz trzeba myśleć przede wszystkim o wygodnej odzieży o odpowiedniej oddychalności. Do pracy na klęczkach przydadzą się natomiast spodnie z miejscem na nakolanniki. Przy pracy w różnych pozycjach warto również zainwestować w strój, w którym kieszenie są dodatkowo zapinane na rzepy lub guziki, w ten sposób zabezpieczysz drobne przedmioty przed wypadaniem.

Mechanik Fotolia
Mechanik Źródło: Fotolia, fot: corepics

Jeśli szukasz czegoś do warsztatu, to najlepiej wybrać plamoodporną tkaninę, którą łatwo wyczyścisz ze smaru lub oleju. Pamiętaj jednak, że tkanina musi mieć odpowiednią oddychalność. Bądź co bądź w stroju roboczym będziesz spędzać długie godziny, a podczas pracy nie możesz sobie pozwolić na dyskomfort. Warto również wybrać strój z wieloma praktycznymi kieszonkami, w których schowasz najpotrzebniejsze narzędzia.

Prace na zewnątrz, zwłaszcza zimą i wczesną wiosną, wymagają odzieży wodoodpornej i szybkoschnącej. To skutecznie zabezpieczy cię przed śniegiem lub deszczem. Zwróć uwagę na kaptur. Jeśli nie będzie miał ściągacza, deszcz lub wiatr z łatwością dostaną się za kołnierz. Z podobnych powodów ściągacze powinny znaleźć się również na rękawach. Strój roboczy na zimę powinien być również odpowiednio ocieplony.

Przede wszystkim dopasowanie

Niezależnie od tego jaką pracę wykonujesz, strój musi przede wszystkim pasować do twojej postury. Ciągłe wstawanie, siadanie czy klękanie sprawi, że bardzo prędko zorientujesz się, czy spodnie, które kupiłeś nie są dla ciebie o rozmiar za małe.

Zwróć również uwagę na wytrzymałość szwów i dodatkowe wzmocnienia. Dobra odzież robocza powinna mieć mocne szwy, które nie rozedrą się po kilku dniach intensywnego noszenia. Jeśli są postrzępione lub odstają od nich nitki, możesz być pewien, że strój nie wytrzyma zbyt długo. Zwróć również uwagę na to, czy najbardziej podatne na zniszczenia miejsca, na przykład łokcie czy kolana, są odpowiednio wzmocnione.

d1v5o8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v5o8d