Trwa ładowanie...
d2nlc6t

Swoboda i bezpieczeństwo działania. Rękawice taktyczne za niewielkie pieniądze

Z rękawic taktycznych może korzystać każdy. To podstawowy sprzęt będący na wyposażeniu wojskowych, policjantów, survivalowców czy nawet wędkarzy. To dobry sprzęt dla każdego, kto ceni sobie pewność chwytu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny
Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny (Shutterstock.com)
d2nlc6t

Poniżej znajdziesz kilka par rękawic taktycznych, które sprawdzą się w różnych warunkach. W zależności od tego, jakie prace wykonujesz, przyda ci się sprzęt z określonymi dodatkami.

Ochrona skóry

Podczas wypadu survivalowego najważniejsza jest sprawność twoich rąk. Trzeba patrzeć na to dwojako. Z jednej strony musisz umiejętnie posługiwać się narzędziami, a z drugiej nie możesz pozwolić na uszkodzenie rąk, które uniemożliwiłoby wykonywanie podstawowych obozowych prac. Poważne skaleczenie czy nawet zwykłe odciski mogą odbić się na pracy, a co za tym idzie zmniejszyć twoją sprawność. Dlatego najlepiej będzie zachować ostrożność i wyposażyć się w rękawice.

d2nlc6t

Zwiększ swoją sprawność

Typowo robocze rękawice przeznaczone do prac obozowych powinny umożliwiać wykonywanie precyzyjnych czynności bez ich zdejmowania. Większość dobrej jakości rękawic wyposażonych jest w nakładki wzmacniające koniuszki palców, co daje o wiele większą odporność na ścieranie. Jednocześnie takie zabezpieczenie nie powoduje zmniejszonej kontroli czucia, która jest niezwykle istotna podczas wykonywania precyzyjnych operacji.

Równie ważna jest lekkość rękawic i ich dopasowanie do dłoni. Dzięki temu będziesz traktować materiał ochronny jak drugą skórę, która chroni i nie przeszkadza w pracy. Ważne jest to, by tkanina, z której wykonano rękawice zapewniała odpowiednią przepuszczalność wilgoci. W gorące dni dłonie skryte za warstwą materiału mogą się pocić, a to znacznie utrudnia posługiwanie się narzędziami. Z odpowiednimi rękawicami zawsze możesz liczyć na pewny chwyt, głównie ze względu na to, że większość profesjonalnych rękawic pokryto powłoką zapobiegającą ślizganiu.

Kolor i rozmiar mają znaczenie

Rękawice taktyczne powinny być również dopasowane kolorystycznie do reszty stroju, a także warunków panujących w miejscu, w którym pracujesz. W sklepach dostępne są rękawice w kolorze czarnym, piaskowym, w barwach kamuflażu taktycznego czy w typowo jasnych odcieniach. Wszystko zależy od producenta. Kolor rękawic ma znaczenie jeśli zależy ci na tym, by podczas pracy pozostać niewykrytym.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

O wiele ważniejsze jest jednak dopasowanie rękawic do dłoni. Jeśli będą zbyt duże, dłoń będzie w nich pływać, a to sprawi, że operowanie narzędziami będzie właściwie niemożliwe. Z drugiej strony zbyt małe rękawice ograniczą zasięg ruchu palców i na dłuższą metę będą powodować dyskomfort podczas noszenia. Przy wyborze zwróć również uwagę na rodzaj zapięcia. Sprawdź, dokąd sięga, czy po zapięciu nadgarstek jest ustabilizowany i czy zapięcie nie zahacza o inne części ubrania.

d2nlc6t
d2nlc6t

Podziel się opinią

Share
d2nlc6t
d2nlc6t