Trwa ładowanie...

Swoboda i bezpieczeństwo działania. Rękawice taktyczne za niewielkie pieniądze

Z rękawic taktycznych może korzystać każdy. To podstawowy sprzęt będący na wyposażeniu wojskowych, policjantów, survivalowców czy nawet wędkarzy. To dobry sprzęt dla każdego, kto ceni sobie pewność chwytu.

Swoboda i bezpieczeństwo działania. Rękawice taktyczne za niewielkie pieniądzeŹródło: Shutterstock.com
d2pjezh
d2pjezh

Poniżej znajdziesz kilka par rękawic taktycznych, które sprawdzą się w różnych warunkach. W zależności od tego, jakie prace wykonujesz, przyda ci się sprzęt z określonymi dodatkami.

Ochrona skóry

Podczas wypadu survivalowego najważniejsza jest sprawność twoich rąk. Trzeba patrzeć na to dwojako. Z jednej strony musisz umiejętnie posługiwać się narzędziami, a z drugiej nie możesz pozwolić na uszkodzenie rąk, które uniemożliwiłoby wykonywanie podstawowych obozowych prac. Poważne skaleczenie czy nawet zwykłe odciski mogą odbić się na pracy, a co za tym idzie zmniejszyć twoją sprawność. Dlatego najlepiej będzie zachować ostrożność i wyposażyć się w rękawice.

Zwiększ swoją sprawność

Typowo robocze rękawice przeznaczone do prac obozowych powinny umożliwiać wykonywanie precyzyjnych czynności bez ich zdejmowania. Większość dobrej jakości rękawic wyposażonych jest w nakładki wzmacniające koniuszki palców, co daje o wiele większą odporność na ścieranie. Jednocześnie takie zabezpieczenie nie powoduje zmniejszonej kontroli czucia, która jest niezwykle istotna podczas wykonywania precyzyjnych operacji.

Równie ważna jest lekkość rękawic i ich dopasowanie do dłoni. Dzięki temu będziesz traktować materiał ochronny jak drugą skórę, która chroni i nie przeszkadza w pracy. Ważne jest to, by tkanina, z której wykonano rękawice zapewniała odpowiednią przepuszczalność wilgoci. W gorące dni dłonie skryte za warstwą materiału mogą się pocić, a to znacznie utrudnia posługiwanie się narzędziami. Z odpowiednimi rękawicami zawsze możesz liczyć na pewny chwyt, głównie ze względu na to, że większość profesjonalnych rękawic pokryto powłoką zapobiegającą ślizganiu.

Kolor i rozmiar mają znaczenie

Rękawice taktyczne powinny być również dopasowane kolorystycznie do reszty stroju, a także warunków panujących w miejscu, w którym pracujesz. W sklepach dostępne są rękawice w kolorze czarnym, piaskowym, w barwach kamuflażu taktycznego czy w typowo jasnych odcieniach. Wszystko zależy od producenta. Kolor rękawic ma znaczenie jeśli zależy ci na tym, by podczas pracy pozostać niewykrytym.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

O wiele ważniejsze jest jednak dopasowanie rękawic do dłoni. Jeśli będą zbyt duże, dłoń będzie w nich pływać, a to sprawi, że operowanie narzędziami będzie właściwie niemożliwe. Z drugiej strony zbyt małe rękawice ograniczą zasięg ruchu palców i na dłuższą metę będą powodować dyskomfort podczas noszenia. Przy wyborze zwróć również uwagę na rodzaj zapięcia. Sprawdź, dokąd sięga, czy po zapięciu nadgarstek jest ustabilizowany i czy zapięcie nie zahacza o inne części ubrania.

d2pjezh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pjezh