Trwa ładowanie...
01-03-2007 13:33

Tatuaż odzwierciedla twoją duszę

Tatuaż odzwierciedla twoją duszę
d158bhh
d158bhh

Historia związana z robieniem tatuaży sięga niemal do początków naszej cywilizacji. Prastarzy ludzie zaczynali od wbijania w swoje skóry różnych barwników, dzięki którym powstawały wzory, które zawsze coś symbolizowały. Często występowały zakażenia, ale nie zniechęcało ich to, do dalszej praktyki. Można powiedzieć, że tatuaż to dowolny wzór, który powstaje w wyniku wszczepienia pod skórę tuszu, za pomocą specjalnie do tego przygotowanej maszynki z igłą. Jest on bardzo trwały i z pewnością nigdy nie zmieni swojego pierwotnego miejsca. Może jedynie lekko zmienić swój kształt.
W naszym kraju taka przyjemność dozwolona jest po skończeniu osiemnastego roku życia. Wcześniej także można, ale tylko jeśli rodzice wyrażą na to pisemną zgodę. Renomowane studia nie zgodzą się na zrobienie „tatoo” niepełnoletniej osobie, ponieważ mogą stracić licencję.
Zdaniem wielu psychoanalityków i lekarzy, tatuaż ma znaczenie seksualne. Skóra odgrywa dużą rolę w rozwoju psychoseksualnym w życiu każdego człowieka. W okresie dojrzewania powstaje ich najwięcej i przeważnie są robione po to, aby podbudować męskość kilkunastolatka lub zatuszować kompleksy potrzeb seksualnych.

Pierwotnym znaczeniem tatuażu były obrzędy rytualne. Wśród wielu ówczesnych plemion, trwałe wzory na ciele, oznaczały po prostu barwy wojenne. Zasłużony wojownik miał pokrytą nimi całą twarz, klatkę piersiową oraz nogi. Im było ich więcej, tym lepiej, ponieważ świadczyło to o jego stażu. Rodzina takiego mężczyzny, była bardzo szanowana w wiosce.

d158bhh

Czy kobiety są kusicielkami? W późniejszych już latach, kult zdobienia swojego ciała przeniósł się na bardziej cywilizowane kontynenty. Bardzo szybko zakorzenił się w więzieniach i grupach przestępczych. Z czasem, wiele kultur zachodnich zaakceptowało taką formę ekspresji. Tatuaż wdarł się także w szeregi mafii, gdzie oznaczał przynależność do konkretnej grupy.

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach tatuaż nie jest już postrzegany jako temat tabu. Nie do końca jednak tak jest, gdyż w dalszym ciągu, wiele osób uważa taką formę wyrazu za niedozwoloną dla „normalnych” ludzi. Cześć młodych osób wykonuje sobie tatuaże, aby przeciwstawić się obecnym porządkom. To oznaka buntu i niechęci wobec starszego pokolenia.

Wybór wzoru nie jest nigdy przypadkowy. Mała grafika na ciele powinna oddawać istotę charakteru właściciela. Symbol małego misia na ciele kobiety informuje, że jest ona słodka, skromna i niewinna. Smok, lub dzikie zwierze, mogą być wyrazem potrzeby silnej i dominującej męskości, odwagi i wytrzymałości. Niemałą popularnością cieszą się wzorki tatuowane na intymnych częściach kobiecych oraz męskich ciał. U pań, są to piersi, pośladki, a nawet wargi sromowe. Ulubione motywy to imiona swoich partnerów, "tribale" lub w przypadku tych bardziej wulgarnych, różne synonimy słowa - sex. Mężczyźni, zazwyczaj skupiają się na swoim przyrodzeniu, na którym widnieje coś w stylu: „ogier”, „jestem tylko twój”. Niestety bywa tak, że po pewnym czasie wstydzą się tego co zrobili. Łatwo się można domyślić dlaczego...

Żaden, nawet najlepiej wykonany tatuaż nie trwa wiecznie. Jest to związane z wchłanianiem barwnika przez skórę oraz procesami wymiany komórek. Z biegiem lat staje on się coraz bardziej wyblakły. Jest to spowodowane także tym, że skóra po prostu traci sprężystość i rozciąga się, powodując zniekształcenia.

W gruncie rzeczy o tatuażach można powiedzieć jedno. Wykonywane wzory są odzwierciedleniem psychofizycznych skłonności osób które je noszą.

d158bhh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d158bhh