Trwa ładowanie...

Terroryzm po polsku

Terroryzm po polskuŹródło: PD
d3ndorz
d3ndorz

Akty terroru są dzisiaj tematem bardzo aktualnym i żywym. Mieszkańcy każdego zachodniego państwa czują strach przed atakami terrorystycznymi, które niestety w dzisiejszych czasach godzą głównie w ludność cywilną. Czym w zasadzie jest terroryzm?

Definicja, ze względu na to, jak szerokie jest to zjawisko i na to, że często ocena zależna jest od strony konfliktu, której punkt widzenia wybierzemy, zdaje się być niemożliwa do stworzenia. Pewne jest to, że dzisiaj terroryzm kojarzy się głównie z ugrupowaniami arabskimi takimi jak Hamas czy Al-Kaida, ewentualnie z separatystami z baskijskiego ETA. Jako polski naród dorzuciliśmy jednak swoje trzy grosze w historii światowego terroryzmu.

Podczas szukania przykładów takiej działalności wśród naszych rodaków, natknęliśmy się na więcej przypadków niż się tego spodziewaliśmy. Co ciekawe zamachy przeprowadzane przez Polaków często miały miejsce nie tylko w Polsce, ale także w bardzo odległych krańcach świata. Rzućmy więc okiem na "niechlubną" część naszej historii czytaj więcej...

d3ndorz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ndorz