Qaqwqwrqw

Trekkingowy plecak na biwak i survival. Zmieścisz wszystko i nie poczujesz obciążenia

Wycieczka trekkingowa, wypad survivalowy czy choćby całodniowy spacer po lesie, podczas wyjazdu nie obejdziesz się bez plecaka. Jeśli będzie dobrze wyważony, plecy nie zmęczą się nawet po kilku godzinach marszu. Warto przejrzeć polecane modele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plecak musi być przede wszystkim wygodny
Plecak musi być przede wszystkim wygodny (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Dobry plecak trekkingowy zapewni odpowiednio dużo miejsca na niezbędny ekwipunek, a jednocześnie nie będzie sprawiać dyskomfortu podczas noszenia. Zwyczajne plecaki szkolne nie zdają egzaminu na długich trasach, dlatego warto zwrócić uwagę na ekwipunek przeznaczony dla survivalowców.

Plecak z systemem chłodzącym i nośnym

Qaqwqwrqw

Plecak dla trekkingowca powinien mieć przede wszystkim doskonałe wyważenie, dzięki któremu pozwoli ci przenosić spore ciężary bez nadmiernego obciążenia barków. Kluczowym elementem jest pas biodrowy, piersiowy, a także specjalna aluminiowa rama, która zapobiega odkształceniom i przesuwaniu się plecaka podczas długich marszów.

Poza tradycyjnymi modelami warto również zainteresować się plecakami na jedno ramię. Ich największym atutem jest szybkie zakładanie i ściąganie, a także możliwość wyciągania przedmiotów bez zdejmowania plecaka z ramion, wystarczy przesunąć go na brzuch. Tego typu ekwipunek wyposażono w specjalnie wyprofilowane kieszenie, które po wypełnieniu równomiernie rozkładają ciężar. Dzięki temu możesz sięgnąć po wodę lub przekąskę bez przerywania marszu.

Plecak to nieodłączny element każdej wyprawy iStock.com
Podziel się
Qaqwqwrqw

Nie bez znaczenia jest również odpowiednia cyrkulacja powietrza. Tył plecaka powinien być wykonany z lekkiej i sztywnej pianki z rowkami, której zadaniem będzie odprowadzanie ciepła z pleców i zapobieganie ich przemoczeniu. Dzięki temu każdorazowe zdjęcie i założenie plecaka nie będzie się wiązało z dyskomfortem.

Kieszenie i komory

Plecaki przeznaczone dla survivalowców nie mają tak dużej pojemności jak typowo turystyczne modele. W zupełności wystarczy 20-40 litrów, duże plecaki są bardziej nieporęczne i nadają się na dłuższe wypady biwakowe.

Qaqwqwrqw

Warto zainwestować w model, który ma na wyposażeniu dodatkowe kieszonki na niezbędne podczas biwaku przedmioty. Dobrym dodatkiem będzie na przykład uchwyt na bukłak, dzięki któremu nie musisz się zatrzymywać za każdym razem, gdy poczujesz pragnienie. Część nowoczesnych plecaków wyposażono w specjalny system z rurką, dzięki której możesz dbać o regularne nawodnienie podczas marszu.

Pixabay.com
Podziel się

Oczywiście idąc z duchem nowoczesności, plecaki wyposażono w szereg udogodnień, których zadaniem jest zabezpieczenie wrażliwej elektroniki przed uszkodzeniem i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw