Trwa ładowanie...

Jesienna depresja - jak z nią walczyć?

Jesienna depresja - jak z nią walczyć?Źródło: Jupiterimages
d331flq
d331flq

Jesienna aura nie jest zbyt łaskawa dla naszej kondycji psychicznej Jesteśmy senni i apatyczni, zniechęceni do robienia czegokolwiek. Chwilę później daje o sobie znać rozdrażnienie czy wręcz agresja. W zrównoważeniu naszego nastroju mają nam pomóc różnej maści specyfiki.

Lekarze zalecają tez łagodzące stresy, naświetlania, twierdząc, że winowajcą złego samopoczucia są zbyt małe dawki słonecznych promieni i życiodajnej witaminy D, jaka nam serwują. Tymczasem w zasięgu naszych możliwości są też inne, inne równie skuteczne sposoby. Po ich zastosowaniu nasz mózg zacznie znów funkcjonować i to na pełnych obrotach.

Ważne, by nie dopuścić do nadmiernego przemęczenia organizmu. Praca na pełnych obrotach, bez przerw na zabawę, czy wypoczynek będzie dobra na krótką metę. Z każdym dniem stanie się ona, bowiem coraz mniej efektywna. A przeciążony organizm trudniej jest zregenerować. Nietrudni wtedy będzie o dodatkowe frustracje – przestrzega Antoni Przechrzta, terapeuta.

Świecimy i oddychamy

Efektywność działań nauki zapewni nam kilka chwil spędzonych w plenerze połączonych z fizycznym wysiłkiem, czy regeneracyjną gimnastyką. Nawet pól godziny spędzone na kortach tenisowych dostarczy organizmowi wystarczającą ilość endomorfiny, by poczuć zbawienny spokój i odprężenie. Automatycznie tez wzmocni się nasz system odpornościowy. Zobacz również:

d331flq

* Czas wielkich huraganów Czas wielkich huraganów*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

Żyj kolorowo

Brak światła i intensywnych kolorów, jakie czekają nam wraz z zakończeniem lata warto, a nawet trzeba uzupełnić własnym sumptem. W miarę możliwości dobrze, więc oświetlajmy mieszkania. Również kolory, jakie dominują w naszym otoczeniu, czy ubiorze zafundują nam określone nastroje. Warto sięgnąć wtedy, bo stonowane, ale ciepłe jasne barwy, róże, czy pomarańcze.

d331flq

Dla zbytnio spolegliwych wskazana będzie czerwień, która z pewnością zachęci do większej aktywności. Bardziej krewcy osobnicy powinni jednak zrezygnować z agresywnej barwy. Zbytnia nerwowości ostudzi za to błękit, czy zieleń.- Twierdzi Antoni Przechrzta.

Ziewaj na zdrowie

Przed dobranocką zbawienne będzie zaczerpnięcie kilku głębokich oddechów tzw. przeponowych. Równie rozluźniająco podziała na nas ziewanie i rozciąganie się. Na ukojenie naszych zszarpanych nerwów niezawodna jest odliczanka od 1 do 100.

Najpierw zafundować sobie możemy 3-minuty bardzo głośnej muzyki. Kąpiel z aromatycznymi olejkami lawendy i mięty pieprzowej podziałają jak balsam - twierdzi Lidia Miron, specjalistka od niekonwencjonalnych metod poprawiania nastroju z Krakowa.

Grażyna Woźniak

Zobacz również:

* Kres każdych dni*

* Czas wielkich huraganów Czas wielkich huraganów*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

d331flq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d331flq