WP

Klasyczne paski męskie. Jak dobrać do stroju?

Paski paskom nierówne. Niektóre mają ciemne kolory, klasyczną klamrę i gładką strukturę, inne zachwycają zdobieniami i barwami. Które są odpowiednie do eleganckich stylizacji, a które będą dobre jedynie na co dzień?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klasyczny pasek jest bardzo uniwersalny i sprawdza się w stylizacjach luźnych oraz oficjalnych
Klasyczny pasek jest bardzo uniwersalny i sprawdza się w stylizacjach luźnych oraz oficjalnych (iStock.com, Fot: milosljubicic)
WP

Pasek skórzany

Klasyczny pasek skórzany męski jest bardzo uniwersalny, bo można go nosić zarówno do spodni garniturowych, jak i do jeansów. Czym się charakteryzuje? Jest czarny, granatowy lub brązowy, ma matową albo lekko błyszczącą strukturę i nie zawiera ozdób, a jedynie prostokątną, srebrną klamrę. Bardziej eleganckie egzemplarze, które winno się nosić do garnituru, są dość cienkie i nie zawierają szwów na zewnątrz. Takie modele są bardzo minimalistyczne, skromne i dobrze komponują się ze stonowanym strojem na oficjalne okazje.

WP

Kolor paska warto dobierać względem koloru pozostałych dodatków, a więc np. butów czy rękawiczek. Nie muszą być to te same odcienie, ważne jednak, by ze sobą nie kontrastowały. Do brązowych butów wizytowych nadają się więc ciemno- lub jasnobrązowe paski, do czarnych butów – czarne paski.

WP

Skórzane paski mogą mieć również dużą, ozdobną klamrę, ale takie modele pasują jedynie do mniej oficjalnych stylizacji. Niektóre egzemplarze są bardzo odważne i charakterystyczne (np. z klamrą w kształcie czaszki czy motocyklu), dlatego będą się najlepiej prezentowały z mocnymi, rockowymi zestawieniami.

Shutterstock.com
Podziel się

Pasek parciany i materiałowy

Paski parciane i materiałowe są przeznaczone tak naprawdę jedynie do nieformalnych stylizacji, więc nie powinno się ich nosić do garnituru. Są to elastyczne, grube modele z pełną lub niepełną klamrą, które mogą mieć różne barwy, od bardziej stonowanych i ciemnych po mocne i jasne. Paski materiałowe dobrze się prezentują np. z bojówkami w kolorze jasnozielonym, jeansami, luźnymi spodniami materiałowymi albo ze spodniami sztruksowymi.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP