Trwa ładowanie...

Skoczył z największego wiaduktu w Europie

Share
Skoczył z największego wiaduktu w Europie
Źródło: Diverse Extreme Team
djbgsou

B.A.S.E. jumping jest jednym z najbardziej ekstremalnych sportów na ziemi. Nazwa pochodzi od liter początkowych wyrazów miejsc, z których się skacze: Bulding - budynek, Antenna - antena, Span - przęsło i Earth - ziemia. Warunkiem, aby zostać zaliczonym w poczet B.A.S.E. jumperów, jest dokonanie skoków ze wszystkich tych miejsc.

Olek Domalewski z zespołu Diverse Extreme Team jest jednym z pierwszych skoczków B.A.S.E. w Polsce, który zdobył wszystkie obiekty składające się na akronim B.A.S.E. (Building, Antenna, Span, Earth). Od 4 lat eksploruje całą kulę ziemską w poszukiwaniu nowych wyzwań i obiektów.

Ma już prawie 400 skoków B.A.S.E. (ponad 70 różnych miejscówek) i ponad 750 skoków z samolotu. Skupia się na lataniu w górach w stroju wingsiute oraz urbanistycznej części świata. Szkoli i radzi „młodym” adeptom B.A.S.E. w Polsce. Dla Olka nie ma rzeczy niemożliwych. Skoczyć ze spadochronem można ze wszystkiego co jest wystarczająco wysokie (od około 50 m. +- 10 m.).

djbgsou

W czasie swojej wyprawy BASE przejechał ponad 6000 km, oddał w sumie 30 skoków z czego 15 z nowych miejsc. Zaliczył lot z największego wiaduktu Europy i osiągnął cel wyprawy – czyli skok ze szwajcarskiej góry Eiger. Na początku zaczęło się od mostów i skoków urbanistycznych… czytaj więcej...

Zobacz również:

* Najbardziej ekstremalny sport Najbardziej ekstremalny sport*

* Postrzelona przez własne stringi Postrzelona przez własne stringi*

djbgsou

Podziel się opinią

Share
djbgsou
djbgsou