Trwa ładowanie...

Sporty, które zabijają

Share
Sporty, które zabijają
Źródło: Jupiterimages
d2n5e21

Przedstawiamy listę kilku najniebezpieczniejszych sportów, uprawianych przez wielu ludzi, którzy nie wiedzą, gdzie kończy się ryzyko, a gdzie zaczyna się linia śmierci.

Sport, wydawałoby się ma być zdrowy i rozwijać tężyznę. Nic bardziej mylnego. Prawie każda zawodowo uprawiana dyscyplina niesie za sobą kontuzje i choroby. Sport, nawet sport ekstremalny - choćby z nazwy, uprawiany rekreacyjnie może być wyłącznie przyjemnością. Sporty z rodzaju tzw. ekstremalnych powodują na tyle duży wzrost adrenaliny, że ze zwykłego miłośnika danej dyscypliny mogą zrobić maniaka. Zboczeńca sportowego. Zboczenie jest już chorobą. Zboczenie na punkcie sportu ekstremalnego jest chorobą śmiertelną.

Każdy sport ekstremalny na początku wydaje się łatwy. Wymaga nieco odwagi i krztynę siły. Techniki można powoli się nauczyć. W miarę zagłębiania się w daną dyscyplinę, chce się zjeżdżać w dół szybciej i po coraz większych wybojach, lub skakać z coraz niższych wysokości. Dobrze jest zauważyć granicę, po przekroczeniu której puszczają wodze fantazji i kończy się zdrowy rozsądek. Po przekroczeniu tej granicy zaczyna się naturalna chęć pobicia rekordu, później udowodnienia sobie własnej odwagi, by na końcu postawić sobie cel pokonania rywala - jakim w przypadku sportów ekstremalnych jest żywioł.

d2n5e21

10 EKSTREMALNYCH DYSCYPLIN, KTÓRE ZBIERAJĄ ŻNIWO >>
Właśnie dlatego, że adrenalina w sportach ekstremalnych jest bardziej dominująca niż zdrowy rozsądek, śmiertelność i ciężkie urazy oraz powikłania są na porządku dziennym wśród fanatyków ścigających się z żywiołem. Niżej przedstawiamy dyscypliny, które zyskują coraz większą popularność wśród Polaków, jednak są obarczone ryzykiem wpadnięcia w fanatyzm sportowy. Rzesze fanatyków już zginęły. Poznaj dyscypliny, które zabierają zdrowie i życie tych, którzy stracili zdrowy rozsądek.

mba

d2n5e21

Podziel się opinią

Share
d2n5e21
d2n5e21