Trwa ładowanie...
d3zpdtl
Ciekawostki

Znamy mistrza Polski w kitesurfingu !

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy mistrza Polski w kitesurfingu !
(Łukasz Nazdraczew)
d3zpdtl

* W dniach 15-17 sierpnia w Juracie odbyły się Mistrzostwa Polski w kitesurfingu. Najlepsi polscy kitesurferzy przy zmiennej i kapryśnej pogodzie walczyli o tytuł najlepszego. Bezkonkurencyjny okazał się zawodnik Diverse Extreme Team – Victor Borsuk, który mimo kłopotów z kolanem zdecydował się na start i obronę tytułu z 2007 roku. Drugi był Janek Korycki, trzecie miejsce na podium zajął Daniel Koziróg.*

Deszczowa pogoda sprawiła wiele niespodzianek, i zmian w czołówce, niespodziewanie odpadli faworyci jak Łukasz Ceran, czy Maciek Kozerski. Zgromadzona publiczność była świadkiem zaciętej rywalizacji, spektakularnych tricków, a emocje towarzyszyły wszystkim do samego końca zawodów.

Wśród pań triumfowała Karolina Winkowska przed Wiktorią Boszko i Michaliną Laskowską. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Michał Maciejewski, drugi był Błażej Ożóg, na trzecim miejscu, rywalizację w tej kategorii zakończył Dawid Koziróg.

d3zpdtl

Podczas rozgrywek Mistrzostw Polski, Neptun dostarczył sporo wiatru i fal, ale także sporo deszczu w pakiecie (żeby nie było zbyt łatwo). Kolejne pojedynki mężczyzn przebiegały w stopniowo nasilającym się wietrze oraz przy coraz trudniejszej, krótkiej fali i w coraz obfitszym deszczu. Największą niespodzianką pierwszej rundy była przegrana już w pierwszym heat’cie Maćka Kozerskiego ze świetnie tego dnia dysponowanym Michałem Malinowskim, czy wyeliminowanie lidera klasyfikacji Pucharu Polski Łukasza Cerana z Diverse Extreme Team, który nie umiał znaleźć recepty na bardzo dobrą tego dnia postawę Daniela Koziróga. Wraz z postępem zawodów oraz ze wzrastającą siłą wiatru zawodnicy coraz lepiej przystosowywali się do warunków i demonstrowali coraz trudniejsze tricki.

Zobacz również:

* Gotowe do gry! Gotowe do gry!*

* Rugby - siła, szybkość i wytrzymałość!*

d3zpdtl

* Postrzelona przez własne stringi Postrzelona przez własne stringi*

* Jak głupi za serem*

* Fun jedyny i prawdziwy*

Ostatecznie w finale Mistrzostw Polski spotkali się Victor Borsuk i Janek Korycki, którzy przystąpili do decydującego pojedynku mocno zmotywowani i skoncentrowani, co przełożyło się na świetne widowisko jakie dali licznie zgromadzonej, mimo ulewnego deszczu, publiczności. Janek ponownie lądował swoje tricki, jednak i tym razem nie wystarczyło to do zwycięstwa nad Victorem Borsukiem, który swoje triki wykonywał z większą mocą, a cały jego pokaz był trudniejszy technicznie oraz bardziej zróżnicowany.

d3zpdtl

Starcie Janka Koryckiego z Victorem Borsukiem był zdecydowanie najlepszym pojedynkiem zawodów, pojedynkiem na miarę finału Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski 2008 należy uznać za bardzo udane, a finały w każdej kategorii stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Cieszy również liczna grupa młodych zawodników, którzy z zawodów na zawody zyskują większe umiejętności i coraz śmielej atakują krajową czołówkę. Zmagania w Juracie były ostatnią edycją tegorocznego Pucharu Polski Ford Kite Cup. Oficjalne wyniki Pucharu Polski poznamy 20 sierpnia. Po emocjonujących rozgrywkach w Juracie, można się spodziewać znaczących zmian w klasyfikacji generalnej.

Wyniki - Mistrzostwa Polski 2008 :

Freestyle:

d3zpdtl

Mężczyźni:

1.Victor Borsuk.
2.Janek Korycki.
3.Daniel Koziróg.

Kobiety:

1.Karolina Winkowska.
2.Wiktoria Boszko.
3.Michalina Laskowska.

Masters:

1.Tomek Janiak.
2.Tomek Lebecki.
3.Marcin Maciejewski.

Juniorzy:

1.Michał Maciejewski.
2.Błażej Ożóg.
3.Dawid Koziróg

Zobacz również:

* Gotowe do gry! Gotowe do gry!*

* Rugby - siła, szybkość i wytrzymałość!*

* Postrzelona przez własne stringi Postrzelona przez własne stringi*

* Jak głupi za serem*

* Fun jedyny i prawdziwy*

d3zpdtl

Podziel się opinią

Share
d3zpdtl
d3zpdtl