Trwa ładowanie...
d30jlfv
Ciekawostki

10 najgorszych tortur świata

Share
10 najgorszych tortur świata
Źródło: Marek Szpak
d30jlfv

Tortury fizyczne od zawsze reprezentowały moc kary. Mimo, że prawie każda z większych kultur w historii dowiodła, że jest bardziej niż zainteresowana przeprowadzaniem takich praktyk, najzmyślniejsze i zarazem najokrutniejsze z tortur, nadal przypisywane są czterem katolickim inkwizycjom z okresu średniowiecza.

Pierwszym papieżem, który zatwierdził tę metodę zwalczania herezji był Innocenty IV w 1243r. Trzeba wiedzieć, że jedni z najokrutniejszych inkwizytorów wszech czasów zostawali papieżami np. Benedykt XII i Pius V (którego kościół kanonizował w 1712r.)

ZOBACZ NIESAMOWITĄ GALERIĘ 10 TORTUR >>
W końcu jednak, w 1816r. kościół zdecydował zakazać przeprowadzania tortur. Do tego czasu, jak szacuje historyk Norman Cantor, inkwizycji udało się zabić około 10,000 ludzi. Nawet bardziej szokującym faktem jest ten, że 10,000 osób to nie tak dużo, biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie Tower of London zajmowała się torturowaniem, tak samo jak każdy sąd na świecie.
Nawet przed tym okresem tortury były popularne, a prawdziwymi „gwiazdami” w tej dziedzinie byli Rzymianie. Prawdą jest, że dzisiejsza, trwająca era praw człowieka jest wyjątkową anomalią czytaj więcej...

paulprintman

źródło:
_materiał zdjęciowy udostępniony przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, www.zgora.pl/muzeum/2007/tortury_

Zobacz również

Zdrada i jej konsekwencje (średniowiecze)

Kamienowanie kobiet codziennością

Gwatemala - raj dla zabójców kobiet

Seminarium sado-maso

* Skazaniec w depresji*

d30jlfv

Podziel się opinią

Share
d30jlfv
d30jlfv