Trwa ładowanie...
04-04-2008 08:51

10 najgorszych tortur świata

10 najgorszych tortur świataŹródło: Marek Szpak
d1y91a3
d1y91a3

Tortury fizyczne od zawsze reprezentowały moc kary. Mimo, że prawie każda z większych kultur w historii dowiodła, że jest bardziej niż zainteresowana przeprowadzaniem takich praktyk, najzmyślniejsze i zarazem najokrutniejsze z tortur, nadal przypisywane są czterem katolickim inkwizycjom z okresu średniowiecza.

Pierwszym papieżem, który zatwierdził tę metodę zwalczania herezji był Innocenty IV w 1243r. Trzeba wiedzieć, że jedni z najokrutniejszych inkwizytorów wszech czasów zostawali papieżami np. Benedykt XII i Pius V (którego kościół kanonizował w 1712r.)

ZOBACZ NIESAMOWITĄ GALERIĘ 10 TORTUR >>
W końcu jednak, w 1816r. kościół zdecydował zakazać przeprowadzania tortur. Do tego czasu, jak szacuje historyk Norman Cantor, inkwizycji udało się zabić około 10,000 ludzi. Nawet bardziej szokującym faktem jest ten, że 10,000 osób to nie tak dużo, biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie Tower of London zajmowała się torturowaniem, tak samo jak każdy sąd na świecie.
Nawet przed tym okresem tortury były popularne, a prawdziwymi „gwiazdami” w tej dziedzinie byli Rzymianie. Prawdą jest, że dzisiejsza, trwająca era praw człowieka jest wyjątkową anomalią czytaj więcej...

paulprintman

źródło:
_materiał zdjęciowy udostępniony przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, www.zgora.pl/muzeum/2007/tortury_

d1y91a3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y91a3