Trwa ładowanie...
d40k7n2
Ciekawostki

Chuligańska gra dla dżentelmenów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chuligańska gra dla dżentelmenów
(AFP)
d40k7n2

Jeśli zastanawiasz się jaki sport uprawiać, to weź pod uwagę jak kształtuje on twoja sylwetkę i...charakter, ponieważ jest tylko garstka dyscyplin, które nauczą cię życia jak rugby. Każdy powinien zasmakować adrenaliny sportowej. Każdy powinien walczyć ze swoimi słabościami i odpychać kłody, które lecą pod nogi.

Niestety, ale pewnych rzeczy nie nauczą rodzice, ponieważ ulica wyprzedzi ich najszczersze zamiary. Okazuje się, że ciemne zakamarki, nielegalne zabawy i kryminalni koledzy nie muszą być wzorem do naśladowania. Trzeba znaleźć swoje hobby, cel w życiu, kogoś do naśladowania - kogoś, kto może być wzorem. Niewątpliwie sportem, który wiąże w sobie wszystkie te cechy jest rugby i cały klimat temu towarzyszący. To swego rodzaju odskocznia od życia, gdzie zapomnisz o problemach i zostawisz trochę niepotrzebnej energii.

Większość młodych ludzi decyduje się na uprawianie jakiegoś sportu, aby ten pomógł im się poprawnie rozwijać i zapchał wolne chwile. Warto zastanowić się nad tą decyzją, która z pewnością będzie miała wpływ na całe swoje życie. Do wyboru mamy takie dyscypliny jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, pływanie oraz rugby. Jak się okazuje na tą ostatnią propozycję decydują się tylko nieliczni, a co można zaobserwować - są to bardzo charakterni ludzie.

RUGBY - SPORT, STYL ŻYCIA (zdjęcia z Pucharu Świata) >>
Rugby to ekscytująca gra, która charakteryzuje się dynamiką i rozbudowanymi akcjami. Dzięki swojej specyfice jest bardzo widowiskowa i zyskała sympatię wielu ludzi na świecie. Na początku, rugby cechowało się bardzo prostymi, wręcz prymitywnymi zasadami. Wraz z rozwojem dyscypliny, modyfikowano także przepisy, które jak na dzień dzisiejszy, są bardzo zaawansowane. To niewątpliwie minus tej dyscypliny, ponieważ osoby, które po raz pierwszy przychodzą na stadion mają wrażenie, że zgraja osiłków rzuca się na siebie, żeby wydobyć piłkę. Gdyby przypatrzeć się w jaki sposób to robią, to szybko okaże się, że to bardzo trudne zadanie, aby właściwie „wyczyścić” piłkę.

d40k7n2

Wyspiarze wysnuli ciekawe stwierdzenie "futbol to dżentelmeńska gra dla chuliganów, a rugby - chuligańska dla dżentelmenów". W tym zdaniu, z całą pewnością kryje się cała magia rugby. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby po nawet najbardziej zaciętym spotkaniu nie doszło do przyjacielskiego spotkania - tzw. trzeciej połowy. Chociaż polska kultura sportu w dalszym ciągu dorasta do światowego - odpowiedniego poziomu, to z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że wszystko idzie w dobrą stronę.

Zobacz również

* Chuligańskie USTAWKI*

* SZKOŁA PSYCHOPATÓW, czyli dobijanie leżącego*

* Krwawy sport*

* Hooligans rządzą się swoimi prawami*

* Konkwistadorzy ringu (K1, MMA )*

d40k7n2

Podziel się opinią

Share

d40k7n2

d40k7n2