Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jaki soundbar do telewizora wybrać? – Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jakość dźwięku niejednokrotnie wpływa na odbiór oglądanego filmu. Trudno się więc dziwić, że nawet w warunkach domowych pragniemy zagwarantować sobie jak najlepsze wrażenia, niemal wyciągnięte z sal kinowych. Lecz nie zawsze mamy możliwość zainstalowania zestawu kina domowego, w takich przypadkach idealnym wyborem będzie soundbar. Czym się on charakteryzuje i jaki model najlepiej kupić? Nie czekaj i dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze, już teraz!

Share
Jaki soundbar do telewizora wybrać? – Wszystko, co trzeba wiedzieć Jaki soundbar do telewizora wybrać? – Wszystko, co trzeba wiedzieć Źródło: materiały partnera
d1vp6wd
  1. Jaki powinien być dobry soundbar?
  2. System dźwięku przestrzennego i jego zalety.
  3. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?
  4. Profesjonalny ranking soundbarów.

 

Dźwięki wydobywane z głośników wbudowanych w telewizorze są dalekie od ideału. Jest to całkowicie naturalne, też w przypadku modeli z najwyższej półki. Dlatego staramy się poprawić jakość dźwięku, wyposażając się w dodatkowy sprzęt, jak np. soundbary. Te niepozorne urządzenia potrafią zadziwić swoimi osiągami nawet najbardziej wymagających użytkowników...

Jaki powinien być dobry soundbar? 

Zakup kina domowego wiąże się z niemałą inwestycją, a sam zestaw zajmuje sporo miejsca, na co bardzo często nie możemy sobie pozwolić. Alternatywą są soundbary, które choć nie posiadają aż tylu możliwości, znacząco przewyższają głośniki wbudowane w telewizorze. Co więcej, są również o wiele tańsze niż kino domowe. Lecz i pośród nich znajdziemy modele w zróżnicowanej cenie (wszystko tak naprawdę zależy od budżetu, jakim dysponujemy, oraz preferencji i oczekiwań wobec sprzętu). Jeśli zastanawiamy się, jaki soundbar wybrać, pamiętajmy, że warte szczególnej uwagi są te posiadające wspierający całość bezprzewodowy subwoofer (czyli głośnik niskotonowy).

d1vp6wd

System dźwięku przestrzennego i jego zalety 

Dźwięk przestrzenny sprawia, że odbiór danego filmu jest całkowicie inny. To właśnie za niego odpowiadają soundbary (za bas wspomniane subwoofery), pozwalające niemal dosłownie zanurzyć się w oglądanym obrazie. Jednakże docenią go również wielbiciele muzyki, którą coraz częściej i chętniej słuchamy właśnie poprzez telewizor i podłączony do niego zewnętrzny system audio. Z soundbarem połączymy się też np. smartfonem przez Bluetooth, co umożliwi bezprzewodowe odtwarzanie muzyki w najwyższej jakości dźwięku.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? 

Żeby poznać odpowiedź na pytanie, jaki soundbar do telewizora będzie najlepszy, w pierwszej kolejności musimy określić, czego dokładnie oczekujemy od tego urządzenia. Jednak pamiętajmy, że na finalne zadowolenie z poczynionej inwestycji wpłyną następujące parametry:

  • dźwięk – absolutnie kluczowy. Zaleca się, aby wybrany format (złożony z subwoofera i głośników skierowanych w różne strony) wspierany był przez system Dolby Atmos i/lub DTS:X;
  • bezprzewodowa łączność – Wi-Fi, Bluetooth;
  • dodatkowe funkcje jak: dopasowanie dźwięku do pomieszczenia, kompatybilność z asystentami głosowymi czy obsługa dźwięku w wysokiej rozdzielczości.

Profesjonalny ranking soundbarów 

Jeśli nie mamy ściśle sprecyzowanych oczekiwań odnośnie soundbarów, warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy, jaką oferuje ranking soundbarów. Jest to zestawienie najlepszych urządzeń, opierające się o popularność wśród samych klientów. Dzięki temu weźmiemy pod uwagę sprzęt, którego dotychczas nawet nie znaliśmy, z kolei zrezygnujemy z modelu, który teoretycznie wydawał się nam najodpowiedniejszy. Wszystko dlatego, że ranking wyszczególnia nie tylko plusy, ale i minusy soundbarów, jasno wskazując, jakie są ich ograniczenia.

Artykuł sponsorowany
d1vp6wd
d1vp6wd
d1vp6wd