Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jakie efekty daje skakanie na skakance?

Szukasz ćwiczeń, które będą nie tylko skuteczne, ale także przyjemne? Świetnym wyborem będzie skakanie na skakance bokserskiej lub sportowej. Dziś bierzemy pod lupę efekty treningów i dzielimy się z tobą kilkoma praktycznymi wskazówkami na temat wyboru odpowiedniego akcesorium.

Share
Jakie efekty daje skakanie na skakance?
Jakie efekty daje skakanie na skakance?Źródło: materiały partnera
d4wz1xm

Czym się wyróżnia skakanka bokserska?

Jak się okazuje, na rynku znajdziesz kilka rodzajów akcesoriów do ćwiczeń. Jednym z nich jest skakanka bokserska, która co prawda daje takie same efekty podczas ćwiczeń, ale różni się od pozostałych modeli materiałem, z jakiego została wykonana. Tradycyjne przydatne dodatki do treningu są najczęściej produkowane z PCV, podczas gdy ich bokserskie odmiany powstają najczęściej z aluminium lub skóry.

Materiały stosowane do produkcji skakanek bokserskich nie są przypadkowe. To właśnie dzięki nim akcesorium może osiągnąć jeszcze większą szybkość obrotów. Co więcej, tworzywa są odporne na ścieranie, dzięki czemu modele starczają na dłużej. Warto jednak pamiętać, że zderzenie z rozpędzonym sznurkiem z aluminium lub ze skóry może być bolesne, dlatego warto sięgać po skakankę bokserską w momencie, gdy masz już pewne doświadczenie w skakaniu.

Skakanie na skakance – dlaczego warto?

Skakanie na skakance jest doskonałym pomysłem na trening dla zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dlaczego warto wybrać właśnie tę formę aktywności fizycznej? Przede wszystkim ze względu na niskie koszty. Zamiast karnetu na siłownię możesz zafundować sobie akcesorium za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych i używać go wszędzie, gdzie chcesz – w domu, na dworze, a nawet na wakacjach. Skakanka bez problemu zmieści się w bagażu podręcznym, dzięki czemu nie musisz przerywać treningu w trakcie urlopu.

d4wz1xm

Co ciekawe, już 10-minutowy trening na skakance pobudza do działania układ krwionośny. Przykładowo, aby osiągnąć ten sam poziom podczas biegania, musiałbyś ćwiczyć przez 30 minut, a do tego obciąża mocno stawy. Ta forma aktywności fizycznej ma także pozytywny wpływ na ogólną kondycję, poprawę pracy serca i zwiększenie elastyczności stawów.

Jakie efekty daje skakanie na skakance? materiały partnera
Jakie efekty daje skakanie na skakance?Źródło: materiały partnera

Jakie efekty daje skakanie na skakance bokserskiej?

Co daje skakanie na skakance? Efekty regularnych treningów zdecydowanie robią wrażenie. Do najważniejszych z nich zaliczamy:

  • poprawę koordynacji ruchów,
  • poprawę ogólnej kondycji ciała,
  • widoczne wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni nóg i ramion,
  • wzmocnienie pośladków,
  • poprawę równowagi i gibkości,
  • zadbanie o staw skokowy.
d4wz1xm

Pamiętaj, że każda forma aktywności fizycznej, w tym także skakanie na skakance bokserskiej lub zwykłej, to najlepszy sposób na zadbanie o swoje zdrowie. Każdy mężczyzna, bez względu na wiek, powinien regularnie ćwiczyć. Inspiracji do ćwiczeń możesz szukać w Internecie, na przykład na blogu jego-styl.pl, na którym znajdziesz propozycje ćwiczeń nie tylko ze skakanką.

Jak się okazuje, zafundowanie sobie skakanki sportowej i regularna aktywność fizyczna to również znakomity sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Już podczas godzinnych ćwiczeń możesz spalić nawet do 800 kcal. Oczywiście, wszystko zależy od intensywności treningu.

Dla kogo skakanie na skakance i jak często ćwiczyć?

Czy skakanka do ćwiczeń jest dla każdego? Jak każdy inny rodzaj aktywności fizycznej, tak i ten ma kilka przeciwwskazań. Nie zaleca się tego typu treningów na skakance osobom, które mają problem ze stawami. Podobnie jest w przypadku dużej nadwagi i ostrej niewydolności serca.

Jeśli chcesz, aby twoja skakanka do ćwiczeń pomogła ci w osiągnięciu wyznaczonego celu, to musisz postawić przede wszystkim na regularność. Najlepszym pomysłem jest ćwiczenie raz dziennie lub co dwa dni, przynajmniej przez 30 minut. Nie oznacza to, że od razu musisz wykonywać trening na skakance bez żadnych przerw. Stopniowo wydłużaj czas jednej sesji, aż wreszcie będziesz w stanie ćwiczyć przez nawet godzinę bez zadyszki.

d4wz1xm

Aby przyspieszyć efekty, możesz połączyć trening na skakance z innymi rodzajami ćwiczeń. Skakanie sprawdzi się doskonale w formie rozgrzewki lub cardio. Później możesz postawić na aktywność fizyczną z cięższym sprzętem, na przykład z ciężarami lub na maszynach. W ten sposób redukcja tkanki tłuszczowej będzie szybsza.

Jakie efekty daje skakanie na skakance? materiały partnera
Jakie efekty daje skakanie na skakance?Źródło: materiały partnera

Jak dobrać długość skakanki do ćwiczeń?

Długość skakanki to jeden z najważniejszych parametrów. Każda skakanka – bokserska, sportowa czy zwykła ze sznurka – musi mieć właściwy rozmiar, który umożliwi bezproblemowy i skuteczny trening. Podstawową zasadą, którą warto kierować się w trakcie zakupu, jest upewnienie się, że skakanka dotyka ziemi, ale nie ciągnie się po niej.

Jaka powinna być długość skakanki? Wystarczy, że staniesz na sznurku i podciągniesz końce na maksymalną możliwość wysokość. Jeśli akcesorium kończy się w okolicach pach, to masz w rękach prawidłowy rozmiar. Za krótkie lub za długie modele mogą zatrzymywać się na ziemi podczas treningu, zmuszając cię do zwolnienia, a nawet przerwania ćwiczeń.

d4wz1xm

Przykładowo osoby o wzroście powyżej 190 cm powinny wybierać skakanki o długości większej niż 305 cm. Z kolei w przypadku niskich sportowców, którzy mają do 161 cm, najlepszym wyborem będzie model w rozmiarze 250 cm.

Jaka skakanka będzie najlepsza?

Do wyboru masz kilka rodzajów skakanek. Wśród nich znalazły się takie akcesoria do ćwiczeń jak:

  • Skakanka bokserska, czyli modele wykonane ze skóry lub aluminium, o których opowiedzieliśmy ci na samym początku artykułu.
  • Skakanka ze sznurka, czyli najzwyklejszy i najtańszy model, który jest jednak wolniejszy od akcesoriów sportowych. Ten rodzaj będzie strzałem w dziesiątkę dla najmłodszych fanów skakania na skakance.
  • Skakanka z tworzywa, która sprawdzi się doskonale zarówno u amatorów skakania, jak i u profesjonalistów.
Artykuł sponsorowany
d4wz1xm

Podziel się opinią

Share
d4wz1xm
d4wz1xm