WP

Laptopy do 2000 zł. Najlepsze dla niewymagających

Jeśli poszukujemy sprzętu, który będzie nam służyć głównie do pracy z dokumentami tekstowymi oraz przeglądania internetu, możemy wybrać laptopa, który nie kosztuje więcej niż 2000 zł. Poniżej prezentujemy kilka propozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laptopy do 2000 zł to dość uniwersalne urządzenia
Laptopy do 2000 zł to dość uniwersalne urządzenia (Materiały prasowe, Fot: pexels.com)
WP

Laptopy do 2000 zł – czym się charakteryzują?

Laptopy do 2000 zł to dość uniwersalne sprzęty. W tej klasie cenowej znajdziemy zarówno egzemplarze przeznaczone głównie do pracy biurowej, jak i modele o nieco lepszej wydajności, które umożliwiają rozrywkę i uruchamianie starszych gier. Niemniej jednak są przeznaczone głównie dla niewymagających użytkowników, którzy najczęściej surfują po internecie, oglądają filmy lub pracują na arkuszach kalkulacyjnych lub w programach tekstowych.

Co znajdziemy wewnątrz? Przede wszystkim podstawowe podzespoły, a więc dysk magnetyczny o standardowej pojemności (najczęściej 500 GB, ale można też znaleźć egzemplarze z dyskiem 1 TB), zwykle dwurdzeniowy procesor, zintegrowaną kartę graficzną oraz oczywiście karty sieciowe, RAM o standardowej pojemności (4 GB lub 8 GB), a czasem napęd optyczny. Niektóre egzemplarze są wyposażone w dość "małe" dyski SSD (np. 128 GB) i dedykowane karty graficzne. Ceny tychże często jednak oscylują w granicach 2000 zł (1800-1900 zł).

WP

Czego raczej nie znajdziemy w tym przedziale cenowym? Przede wszystkim procesorów o bardzo wysokiej wydajności, pojemnych dysków SSD i dedykowanych kart graficznych najnowszej generacji.

Niektóre laptopy do 2000 zł są egzemplarzami 2w1. Oznacza to, że można z nich korzystać jak z tabletów. Mają odpinaną lub odginaną klawiaturę, ekran o mniejszej przekątnej (np. 11 cali) i pozbawione są niektórych złącz oraz funkcji (np. brakuje w nich napędu optycznego). W niektórym modelach ich ekran reaguje na dotyk.

WP
facet i jego laptop 123RF
Podziel się

Laptop do 2000 zł – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego egzemplarza jest uzależniony przede wszystkim od potrzeb. Jeśli chcemy jedynie pracować na aplikacjach typowo biurowych, to wybierzmy model z niewielkim, ale szybkim dyskiem SSD. W tym przypadku wystarczy nawet standardowe 4 GB RAM-u (chociaż więcej też nie zaszkodzi) i zintegrowana karta graficzna. Jeśli potrzebujemy komfortu i mobilności, które nie zapewnią nam modele z ekranem 15 cali, kupmy laptopa 2w1, który może być wykorzystany jako tablet. Jeśli mamy już własną kopię systemu operacyjnego lub korzystamy z innego niż ten, który jest najczęściej wgrywany do gotowych sprzętów, możemy wybrać egzemplarz z "czystym" dyskiem.

WP

W wyborze laptopa w tym przedziale cenowym często trzeba iść na kompromisy. Jeśli marzy nam się model z procesorem o lepszej wydajności, całkiem niezłą dedykowaną kartą graficzną, zainstalowanym systemem, napędem optycznym i dość pojemnym dyskiem SSD, to musimy odłożyć więcej pieniędzy. Warto przyjrzeć się poszczególnym elementom wybranego przez siebie laptopa i zdecydować, z czego można zrezygnować. Czy z gotowego systemu, czy z szybkiego, ale mało pojemnego dysku, czy z napędu optycznego, który w ogóle nie będzie potrzebny?

Komorkomania.pl
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP