Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
pasjans
Artykuł Sponsorowany
30-01-2023 16:46
Artykuł sponsorowany Pasjans.net

Pasjans. Gra karciana, którą pokochały setki osób

(18+) Gry karciane są znane i lubiane na całym świecie. Grają w nie zarówno mieszkańcy Europy i Stanów Zjednoczonych, jak i krajów arabskich oraz afrykańskich. W każdym kraju popularne są inne gry, jednak pasjans jest znany w większości z nich. Jest to jedna z najbardziej znanych gier świata, a liczba osób znających jej zasady jest naprawdę imponująca. Jeśli lubisz układać pasjansa, możesz robić to nie tylko przy pomocy tradycyjnej talii kart, ale i w sieci na odpowiedniej stronie internetowej.

 Źródło: materiały partnera
d3fftib
d3fftib

Układanie pasjansa jest relaksujące, dlatego jest to rozrywka powszechnie wybierana przez wiele osób. Układanie kart w odpowiedniej kolejności sprawia, że czas płynie szybciej, a problemy odchodzą w zapomnienie. Obecnie można stawiać pasjansa w dowolnym miejscu i czasie, nawet gdy nie ma się ze sobą fizycznej talii kart. Wystarczy sięgnąć po tablet lub smartfon i uruchomić serwis z pasjansami. Dowiedz się więcej o tej popularnej grze karcianej.

Na czym polega pasjans?

Pasjans jest tradycyjną grą karcianą, która polega na posortowaniu wszystkich kart w określonej konfiguracji. Gra wymaga od gracza skupienia, planowania i strategii. Zazwyczaj gracze mają do dyspozycji talię standardowych 52 kart. Aby wygrać, gracz musi zebrać wszystkie karty zgodnie z kolorami i liczbami, zaczynając od asa i kończąc na króla.

Pasjans jest klasyczną grą karcianą, w której celem jest uporządkowanie wszystkich kart w odpowiednich stosach. Aby rozpocząć grę, należy rozłożyć karty na stole w 7 stosach. Na górze każdego stosu powinna znajdować się karta odkryta. Następnie można zacząć przenosić karty z jednego stosu na inny. Można przenosić tylko jedną kartę na raz, a karty na stosie muszą być posortowane według koloru i kolejności (od asa do króla). Jeśli nie ma miejsca dla karty, można ją po prostu odłożyć na stos pustych kart. Gra jest ukończona, gdy wszystkie karty są uporządkowane od asa do króla w czterech stosach. Zasady gry są proste, dlatego cieszy się ona nieustanną popularnością w wielu krajach.

d3fftib

Kto może grać w pasjansa?

Co ważne, pasjans to gra, w której nie potrzeba żadnych partnerów do gry. Karty układa tylko jeden gracz, dlatego jest to rozrywka przeznaczona dla każdego, kto chce przyjemnie spędzić czas i nieco pomyśleć. Pasjans wymaga przemyślanych ruchów, gdyż nieprawidłowe ułożenie kart na jednym ze stosów blokuj resztę ruchów i uniemożliwia wygraną. Różne rodzaje pasjansów dostarczają dodatkowej rozrywki i uczą myślenia w nieszablonowy sposób.

Artykuł sponsorowany Pasjans.net
d3fftib
d3fftib