Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
buty
Artykuł Sponsorowany
04-01-2023 13:45
Artykuł sponsorowany BRILU

Półbuty męskie. Nie tylko w roli eleganckiego obuwia na wyjątkowe okazje

Obuwie jest ważnym elementem uzupełniającym strój każdego z nas. Dopasowujemy je pod kątem wyglądu, całościowej stylizacji, ale też jako element uzupełniający, który może podkreślić nasz indywidualizm. A czasem po prostu bierzemy je ze sklepowej półki dlatego, że nam się podobają, niezależnie od innych par butów, które już posiadamy. Zobaczmy jednak, w jakich rolach mogą sprawdzać się męskie półbuty.

 Źródło: materiały partnera
d2bjp5s

Półbuty - jaki to rodzaj obuwia?

Półbuty męskie są jednymi z najbardziej klasycznych butów, po jakie możemy sięgnąć. Odznaczają się niezwykłą uniwersalnością, ponieważ możemy wśród nich wyróżnić naprawdę wiele podrodzajów. Co więcej, za sprawą stosunkowo wysoko zabudowanej cholewki (sięgają zazwyczaj do kostki) nadają się świetnie na przejściowe pory roku i chłodniejsze dni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po nie również latem.

Półbuty zazwyczaj mają płaską lub niemal całkiem płaską podeszwę. Są sznurowane i zakończone zaokrąglonym noskiem.

Półbuty jako typ butów wizytowych

Półbuty dla mężczyzn często są wybierane jako podstawowe obuwie na większe okazje. Wykonane ze skóry naturalnej licowej, półmatowe lub lekko błyszczące, odznaczają się niezwykłą elegancją. Zazwyczaj są obuwiem na cienkiej podeszwie, z niewielkim obcasem. Wykonane z cienkiej skóry cholewki prezentują się lekko i zgrabnie na nodze. Cienkie sznurowadła są tak wykonane i zasznurowane, aby można je było zawiązać od dołu, ukrywając dłuższe fragmenty.

d2bjp5s

Takie obuwie jest najchętniej zakładane do garnituru. Może być użytkowane o każdej porze roku, a zwłaszcza noszone na przyjęciach, na których wszyscy występują w klasycznych strojach i obuwiu.

Półbuty na co dzień

Półbuty mogą się sprawdzić również jako buty casualowe, które mężczyzna założy do dżinsów czy innych, codziennych spodni. Zazwyczaj mają wtedy mniej formalny charakter: mogą, ale nie muszą być wykonane ze skóry licowej (równie dobrze może sprawdzić się nubuk czy zamsz), mogą także mieć inne kolory niż najbardziej uniwersalna czerń czy brąz.

Wybierane na co dzień półbuty zazwyczaj mają nieco grubszą podeszwę niż półbuty wyjściowe i nie posiadają odznaczającego się obcasa. Mogą być nieco masywniejsze z wyglądu, co jednocześnie zapewnia wygodę i miękkość podczas każdego spaceru, nawet tego najdłuższego.

Półbuty trekkingowe

Lekka wyprawa do lasu nie zawsze wymaga zakładania wysokich butów trekkingowych. O ile nie wybieramy się na bardziej wymagające trasy i w wyższe partie gór, zabudowana kostka może nie być konieczna. Właśnie wtedy świetnie sprawdzą się męskie półbuty trekkingowe, które ochronią stopę przed ewentualnymi uszkodzeniami i będą amortyzować każdy krok, a jednocześnie nie będą zbyt ciężkie.

d2bjp5s

Półbuty trekkingowe mają grubsze podeszwy z większym protektorem i nie posiadają obcasów. Mocne sznurowadła i grubsza, miękka część wewnętrzna buta gwarantują, że doskonale trzymają się na nodze i jednocześnie są bardzo komfortowe nawet na nierównych ścieżkach. Ich ogromną zaletą może być naturalna skóra, z której są wykonane, ponieważ gwarantuje ona łatwość konserwacji, czyszczenia i impregnacji.

Artykuł sponsorowany BRILU
d2bjp5s
d2bjp5s