Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Popularność tenisa rośnie – 3 powody, dla którego tak się dzieje

Tenis ziemny jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, która jeszcze do niedawna uchodziła za sport dla elit. Na przestrzeni ostatnich lat jednak sytuacja diametralnie się zmieniła – w profesjonalnych rozgrywkach tenisowych coraz częściej startują zawodnicy z krajów, które uchodziły za egzotyczne w tej materii. Popularność tenisa rośnie z dnia na dzień, na co wpływ ma kilka ważnych czynników. Zatem czemu zawdzięczamy tak duży wzrost zainteresowania tym sportem? Wyjaśniamy.

Share
Popularność tenisa rośnie – 3 powody, dla którego tak się dzieje
Popularność tenisa rośnie – 3 powody, dla którego tak się dziejeŹródło: materiały partnera
d1fbfgw

Tenis – sport dla każdego

Tenis to nie tylko sport zawodowy – jest to jedna z najbardziej uniwersalnych aktywności wśród amatorów zdrowego stylu życia. Grać w tenisa może praktycznie każdy – niezależnie od wieku czy płci. Dzieci zaczynają trenować na zajęciach już od 5-6. roku życia, natomiast na drugim biegunie znajdują się seniorzy, którzy pojawiają się na kortach nawet po przekroczeniu 70. roku życia, oczywiście jeśli nie występują ku temu medyczne przeciwwskazania. Tenis przynosi wiele korzyści dla zdrowia, na czele z lepszą wydolnością krążeniowo-oddechową, wzmocnieniem mięśni czy poprawą koordynacji ruchowej. Co ważne, do rozpoczęcia swojej przygody z tenisem nie potrzeba wiele – podstawowa rakieta, piłki oraz wygodne obuwie – ponieważ nawet w mniejszych polskich miastach powstają nowoczesne kompleksy sportowe, z całorocznymi kortami tenisowymi w roli głównej.

Tenis – spektakularne widowisko

Grono fanów tenisa ziemnego nieustannie się powiększa, co w dużej mierze wynika z widowiskowego charakteru dyscypliny. Umiejętności tenisistek i tenisistów często przekraczają nasze najśmielsze marzenia – najlepsze zagrania z prestiżowych turniejów często obiegają ogólnoświatowe portale informacyjne. Coraz więcej sportowców stawia bowiem na urozmaicony styl gry, który obfituje w sztuczki techniczne i niekonwencjonalne zagrania, tak jak te w stylu „hot dog”, czyli obronnego zagrania piłki między nogami, biegnąc w kierunku odwrotnym do siatki. Nie dziwi więc fakt, że zarówno na trybunach, jak i przed telewizorami co imprezę gromadzą się miliony kibiców z całego globu.

Tenis – wielkie pieniądze

Nie jest tajemnicą, że zarobki w zawodowym tenisie sięgają kosmicznych wartości. Pule nagród w najważniejszych czterech turniejach Wielkiego Szlema – Australian Open, French Open, Wimbledonie, US Open – to stawki na poziomie kilkunastu milionów dolarów. Triumfatorzy za wygranie siedmiu meczów z rzędu zgarniają około 1 mln, co w porównaniu do innych sportów indywidualnych jest barierą nie do przebicia. Dlatego też wielu rodziców decyduje się na zapisanie swoich pociech na zajęcia z tenisa – licząc, że przyczyniają się do wychowania mistrza na miarę Borisa Beckera.

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.. posiada zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł sponsorowany
d1fbfgw

Podziel się opinią

Share
d1fbfgw
d1fbfgw