Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Problem z wypadającymi włosami - czy szampon może pomóc?

Bardzo wielu mężczyzn boryka się ze wstydliwym problemem, jakim jest wypadanie włosów. Szukanie pomocy i odpowiedniej drogi do walki o zdrowsze włosy powinno być bardzo przemyślane. Nie warto kupować środków leczniczych czy pielęgnacyjnych tylko dlatego, że zobaczyło się ich reklamę bądź są one aktualnie w promocji. Bardzo często problem ten wymaga pomocy specjalisty, który zbada skórę głowy i doradzi, jak sobie z nim radzić. Czasem wystarczy dobry szampon i suplementacja witamin, a niekiedy niezbędne będą leki. Zastanawiasz się, dlaczego pojawiła się u Ciebie ta przypadłość? Nie wiesz, z czego ona może wynikać? Zobacz, co warto stosować na wypadanie włosów i jak sobie z nim radzić.

Share
Problem z wypadającymi włosami - czy szampon może pomóc?
Źródło: materiały partnera
dt5u9w2

Przyczyny wypadania włosów

Utrata włosów na głowie może być spowodowana wieloma różnymi czynnikami. Wśród nich najpoważniejsze jest obciążenie genetyczne, jakie mogło spłynąć na nas od rodziców. Jeśli ktoś z twoich najbliższych również cierpi na tę przypadłość, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że odziedziczyłeś problemy z nadmiernie wypadającymi włosami wraz z innymi cechami. W takim przypadku niestety nie unikniesz wypadania włosów, dlatego też warto rozpocząć wczesne leczenie i profilaktykę, chroniącą Cię przed tymi następstwami.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Wypadanie włosów może być również skutkiem ubocznym wielu stresów. Nerwowa praca, problemy w życiu prywatnym i ciągłe poddenerwowanie odbija się na funkcjonowaniu organizmu, którego osłabienie może powodować utratę włosów. Wśród przyczyn znajdują się także choroby skóry głowy, zaburzenia hormonalne, wpływ niektórych z przyjmowanych leków lub choroby autoimmunologiczne. Za przyczyny uważa się również nieprawidłową dietę i niewłaściwą dbałość o struktury włosów.

dt5u9w2

Jak powstrzymać nadmierne wypadanie włosów?

Przede wszystkim - zadbać o prawidłową dietę, unikać sytuacji stresowych i odpowiednio dbać o skórę głowy. Bardzo często brakuje nam witamin, które warto uzupełnić suplementami diety bogatymi w witaminę B czy żelazo. Właściwa pielęgnacja i nienarażanie włosów na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych w znaczącym stopniu pozwolą na uniknięcie nadmiernego wypadania włosów. Trudniejsza jest dbałość o nie, gdy konieczna jest walka z niekorzystnymi genami. W takim przypadku niezbędna będzie wizyta u trychologa, czyli specjalisty od włosów. Z jego pomocą będziesz w stanie rozpocząć skuteczną terapię lekową, która opóźni lub zatrzyma utratę włosów. Wskaże Ci on również, jak prawidłowo dbać o skórę głowy i jakich środków używać, aby uzyskać dobry efekt.

Czy szampon może pomóc?

Odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji mogą pomóc w walce z utratą włosów. Szampon dla mężczyzn ukierunkowany na ten problem cechuje się składem, którego działanie pobudza krążenie skóry głowy, odżywia cebulki włosów i zapobiega ich wypadaniu. Najlepiej sprawdzi się produkt o składzie naturalnym, niezawierającym sztucznych elementów, które mogłyby tylko pogorszyć stan włosów. Naturalne szampony dla mężczyzn znajdziesz między produktami marki Natura Siberica w linii zadedykowanej Panom.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Kosmetyki Siberica to produkty tworzone z najwyższą starannością i dokładnością. W ich składzie nie znajdziesz sztucznych ulepszaczy barwy czy zapachu, a jedynie najlepiej wyselekcjonowane rośliny prosto z Syberii, gdzie rosną na farmach ekologicznych. Wśród kosmetyków pielęgnacyjnych dla mężczyzn z linii Natura Siberica Men odnajdziesz Naturalny szampon-aktywator wzrostu włosów Bieługa. Produkt ten przeciwdziała wypadaniu włosów, a także regeneruje i aktywuje ich wzrost. Składa się w 100% z syberyjskich ziół i jagód, dzięki czemu ten kosmetyk cechuje się wieloma dobrymi właściwościami. Szampon Beluga Natura Siberica Men zawiera ekstrakt z czarnego kawioru z Bieługi, bogatego w kwasy omega, proteiny i witaminy, które stymulują wzrost włosów, wzmacniają, odżywiają i nawilżają ich cebulki. W jego składzie znajduje się także dziki chmiel, głęboko oczyszczający skórę głowy i regenerujący strukturę włosów, oraz czysta tauryna, działająca pobudzająco na włosy. Takie elementy doskonale sprawdzą się w walce z wypadającymi włosami, powstrzymując ten proces.

Prawidłowo dbając o dietę i suplementację, a także właściwą pielęgnację włosów, można zatrzymać proces nadmiernego wypadania włosów. Zakup dobry szampon do włosów i ciesz się efektami, jakie możesz z nim uzyskać.

dt5u9w2

Podziel się opinią

Share
dt5u9w2
dt5u9w2